Paty Cantú eksperymentuje z Country


Piosenkarz powraca z utworem „ Cuando vuelvas ”, który zostanie zaprezentowany 6 marca podczas imprezy Fusion de Planeta 94.7


Ponad 20 lat kariery odcisnęło piętno na Paty Cantú. Nie odchodząc od idealizmu, z którym zaczynała, posiada teraz tę artystyczną mądrość, która jest uzyskiwana tylko przez triumfy i potknięcia. Utrzymuje nienaruszony głód komponowania, ale teraz lepiej komponuje każdą piosenkę i wchodzi w proces jej budowania. A przede wszystkim dowiedziała się, że lejce jej kariery są w jej rękach. To ona i nikt inny nie kieruje jej przeznaczeniem.

Mówią, że w każdej piosence artysta pokazuje moment, w którym żyje, a Cantú wyjaśnia, co czuje w „ Cuando vuelvas ”, pierwszej piosence albumu „La Mexicana”, w którym potwierdza filary, na których Swoją karierę zbudowała: wróg efemeryczności, formuł i stref komfortu. 

Dzięki wpływom country, pop, a nawet symfonicznym akcentom, „ Cuando vuelvas ” szukaj eposu zarówno w dźwięku, jak i wizualizacji. Właśnie dlatego Paty Cantú zdecydowała, że ​​wideo powinno zostać nagrane na Paseo del Viejo Oeste de Durango, atrakcji turystycznej w pobliżu stolicy Meksyku. Zawsze miała możliwość nagrywania poza tym krajem, ale nie wahała się zostać „w domu”. „Nie jest niczym nowym łączenie country z innymi gatunkami, w Stanach Zjednoczonych zdarza się czasem, ale w Meksyku nie aż tak bardzo. Od dawna chciałam skomponować piosenkę, która zawierałaby oba te elementy, że melodia będzie luźna, ale jednocześnie słowa coś powiedzą. ”

Wiadomość jest wszystkim. W czasach, gdy scena muzyczna opiera się bardziej na melodiach niż na tekstach, Paty Cantú postanowiła płynąć pod prąd. Nie jest zainteresowany, aby piosenka stała się reklamą, ale by miała coś do powiedzenia, zwłaszcza w czasach, gdy wszystkie kobiety starają się podnieść głos z siłą.

„Piosenka pojawia się we właściwym czasie. To historia problematycznego prezentu, ale nie żałuję tego. „ Cuando vuelvas ” to także sposób na ‘¡reacciona! (reakcję)” przed problemem miłości, płci, życia. Nie chodzi o rezygnację, ale o pójście do przodu. Nawet wideo, które gra w zachodnim stylu kina, pokazuje, że zagrożona dziewczyna się skończyła. Sami możemy się uratować ”.


CORTESÍA • UNIVERSAL MUSIC

Mocny pop

Po eksperymentowaniu z nurtami gatunku miejskiego Cantú powraca do popu w „La Mexicana”, choć przewiduje, że będzie to nagranie mocnych dźwięków, fuzji z innymi gatunkami i sporo niespodzianek. „Każda piosenka będzie prezentować inną naturę, choć tak, wszystkie z popowym akcentem, gatunek, który w ostatnich latach został zminimalizowany, ale wciąż ma wiele propozycji do zaoferowania.”

Najłatwiej byłoby zrobić zapis miejski (urban, trap). Ale „bycie jeszcze jednym” lub „robienie tego samego ponownie” nie było opcją dla piosenkarki.

„W jakiś sposób„ La Mexicana ”pozwala mi rozstać się z tym, co robiłem, co było bardzo dobre, ale nadszedł czas, aby zrobić coś innego. To mój sposób mówienia ludziom, że wciąż jestem sobą, z sumą dobrych i złych doświadczeń, zawsze gotowa być taką, jaka jestem. Nie interesuje mnie bycie dziewczyną, która ma najwięcej utworów lub jest najczęściej obserwowana w sieciach społecznościowych. Jestem tutaj, aby tworzyć muzykę ”. 

„ Cuando vuelvas ” to także prezentacja Paty jako producentki. Sam album ma silne przesłanie feministyczne. We wszystkich procesach twórczych była zaangażowana co najmniej jedna kobieta. „Chcę, żeby dziewczyny, które tego słuchają, wiedziały, że mogą być tym, kim chcą. ”.

A po 20 latach pukania, otwierania (i otwierania) drzwi na scenie i w życiu Paty Cantú podsumowuje jednym zdaniem wspaniałą naukę: „Nigdy nie daj się być drugorzędnym charakterem swojego życia”.


CORTESÍA • UNIVERSAL MUSIC

Wróci do ojczyzny

Wraz z wydaniem nowego singla Paty Cantú powróci do Guadalajary, aby wystąpić na imprezie Fusion 2020 # ProvocaUnCambio, która odbędzie się 6 marca w La Santa. Program organizowany jest przez stacje Planeta 94.7 i La Z 107.5, oba w radiu FM.

Artyści tacy jak Pedro Capó i Piso 21. będą obecni na tym wydarzeniu: „To bardzo dobrze zrobione wydarzenie z muzyką na żywo, jestem bardzo podekscytowana” – mówi Paty.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *