Zyskuje na popularności: Nicki Nicole przechodzi od rapowania na ulicach Argentyny do nominacji w Latin Grammy


Argentyńska artystka od muzyki trap, , jest wśród najlepszych na tegorocznych Latin Grammy, dzieląc kategorię z  Anuel AA i Cazzu


Chociaż nie jest powszechnie znana, nagrywa muzykę od trzech lat, figuruje na liście Billboard Argentina 100 i wyróżnia się na argentyńskiej scenie trap, z piosenkami, „Colocao” i jej najnowszym singlem ” Mala Vida ”.

zaczęła freestylować na ulicach Argentyny jako nastolatka, kiedy artysta zajmujący się trap, Duki, zwrócił na nią uwagę i napisał o niej w swoich mediach społecznościowych: „Mamy nowego szefa w mieście”.

„Kiedy zobaczyłem, co Duki opublikował i posłuchałem jej muzyki, oszalałem i natychmiast podpisałem kontrakt” – powiedział Federico Lauría, założyciel Dale Play Records i menadżer Nicki Nicole. „Wszyscy ci artyści pochodzą z tego samego miejsca – z ulicy – ale wszyscy robią coś innego”.

Niezależnie od tego, czy zabierze do domu latynoską nagrodę Grammy dla najlepszego nowego artysty, Nicki Nicole jest godna uwagi. 


Imię i nazwisko:  Nicole Cucco, alias Nicki Nicole

Wiek: 20

Osiągnięcia:  Po umieszczeniu kilku utworów na liście Billboard Argentina 100 Nicki Nicole zdobyła w tym roku swoją pierwszą nominację do Latin Grammy. Gdzie jest jako najlepsza nowa artystka, rywalizując w tej samej kategorii z między innymi Anuel AA, Cazzu, Rauw Alejandro i Mike Bahía. 

Polecana piosenka: „Mala Vida” to moja najbardziej kompletna piosenka, jak dotąd – Nicki Nicole powiedziała dla Billboard . „Teledysk, teksty, mój głos i rytm są na 100%”.Co dalej: Nicki Nicole powiedziała, że ​​nie jest wielką planistką. „I właśnie to najbardziej lubię w mojej pracy i to, co mi się podoba w moim zespole, pozwala mi to robić” – powiedziała. Argentyńska artystka odroczyła wydanie swojego nowego albumu w tym roku z powodu pandemii i ma nadzieję, że uda się ją wydać w przyszłym roku. „Kiedy to się skończy. Tak czy inaczej, bardziej niż kiedykolwiek skupiam się na tworzeniu nowej muzyki”.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź