Ximena Sariñana mianowana ambasadorem dobrej woli ONZ


Piosenkarz dzieli tę pozycję z postaciami takimi jak Nicole Kidman, Emma Watson i Anne Hathaway


Aktorka i piosenkarka Ximena Sariñana zostaje pierwszą Ambasadorką Dobrej Woli ONZ w Meksyku, dzieląc się tym stanowiskiem z międzynarodowymi postaciami, takimi jak Nicole Kidman, Emma Watson i Anne Hathaway.

„Dla mnie to wielki zaszczyt, ale wiąże się także z ogromną odpowiedzialnością, ponieważ mowa o równości płci, chociaż pracowałam nad tym przez całą karierę”.

Aktorka powiedziała, że ​​rok zaczyna się od „wzmocnienia siły w tych sprawach, które mają związek z nami i co jest lepsze niż posiadanie wielkiego sprzymierzeńca, jakim jest UN Women”, powiedziała w wywiadzie dla Notimex.

Sariñana będzie prowadzić szereg działań z ONZ w Meksyku, jak wyjaśnił aBelén Sanz, przedstawiciel ONZ Women Mexico.

„Opracowujemy kalendarz działań, w których chcielibyśmy, aby Ximena wzięła udział, dołączając do niektórych naszych krajowych wydarzeń, takich jak„ Forum Generacji i Równości ”, które odbędzie się w Meksyku i które przypada 25 lat od pierwszego, jakie zostało zrobione w Pekinie. Oczekuje się, że przybędą ważne osobistości od stowarzyszenia obywatelskiego wszystkich krajów świata – powiedziała przedstawicielka.


EFE / S. Gutiérrez

Sanz wypowiedziała się, że proces wyboru Sariñany na Ambasadora Dobrej Woli był bardzo złożony, ponieważ dokonano analizy jej udziału na rzecz kobiet, wpływu, jaki może mieć, jej macierzyństwa, i ten profil został wysłany do Siedziby Głównej w Nowym Jorku i ostatecznie została zatwierdzona.

„Współpracujemy z Ximeną od prawie roku i zawsze widzieliśmy, że jej współpraca była bardzo naturalna, co zmotywowało nas do formalnego sojuszu” – powiedziała Sanz.

„Cóż, nie może być inaczej, gdy wspieranie kobiet i walka o sprawiedliwość oraz integrację to coś, co zawsze widziałam w moim domu, w moim życiu”, powiedziała artystka.

Udostępnij
Sprawdź także  Dulce María podejmuje wyzwanie w kinie w filmie "Como Anillo al Dedo"

Zostaw odpowiedź