Camila Cabello, Julieta Venegas, Karol G i inni artyści, zmobilizowani w #SOSCUBA


„Kuba nas potrzebuje. Dzisiaj”


Artyści z różnych zakątków świata i z bardzo różnych stylów zmobilizowali się za pośrednictwem sieci społecznościowych, aby prosić o pomoc pod hashtagiem #SOSCuba dla Kubańczyków w obliczu kryzysu zdrowotnego i politycznego, który powstał z powodu pandemii COVID-19. Camila Cabello, Julieta Venegas, Karol G, Beatriz Luengo, Yotuel i inni artyści podnieśli głos, aby potępić tą sytuację.

Jedną z pierwszych, które to zrobiły, była Camila Cabello. Kubańska solistka wspomniała o protestach na ulicach Kubańczyków: „Na Kubie jest teraz wielki kryzys i potrzebujemy waszej pomocy w jego szerzeniu. Zgony z Covid rosną szybko i z powodu braku leków, zasobów, podstawowych produktów, a nawet żywności, wielu ludzi umiera. W tej chwili trwają jednoczesne protesty w ponad 5 miastach na Kubie. Nasi dzielni ludzie wychodzą na ulice, aby zaprotestować przeciwko kryzysowi humanitarnemu, a ludność Kuby pilnie potrzebuje naszej pomocy. Proszę, rozpowszechniaj tę wiadomość, publikując #SOSCuba, aby pomóc mi ją rozpowszechniać i wspierać moich ludzi. #SOSCuba #PatriaYVidaCuba”.

Yotuel, kubański artysta wezwał do jedności narodu kubańskiego i armii. Ricky Martin ze swojej strony wzmocnił swój profil jako mówca protestów na ulicach Kuby: „To bardzo ważne. Nasi bracia i siostry na #Cuba potrzebują nas, aby poinformować świat o tym, czego dzisiaj doświadczają. zanim usuną internet w tym kraju. Pomoc humanitarna dla Kuby TERAZ”.

Karol G wysłała za pośrednictwem Twittera emocjonalną wiadomość: „Łamie mi serce widząc sytuację na Kubie. Nadal przeżywam ten sam ból z moim krajem, który kocham jak nic innego i wspieram ich tutaj, jak w ich czasach ludzie z innych kraje wspierali mój. W końcu wszyscy jesteśmy jednym Sercem w ogniu #SOSCUBA Za wolną Kubę! Za nasze kraje bądźcie wolni! „. Julieta Venegas była znacznie bardziej bezpośrednia: „Kuba potrzebuje nas dzisiaj! #Soscuba🇨🇺”Do hashtagu #SOSCuba dołączyli także inni muzycy i artyści, tacy jak Alejandro Sanz, J Balvin, Daddy Yankee i wielu innych.

Udostępnij
Sprawdź także  Maluma: dziesięć ruchów tanecznych, które czynią go najbardziej pożądanym mężczyzną na świecie

Zostaw odpowiedź