Podnieś głos! Kubańczycy, którzy triumfowali w Meksyku, proszą o pomoc dla swojego kraju


Za pośrednictwem sieci społecznościowych różni kubańscy artyści i aktorzy, którzy pracują w mediach w Meksyku, prosili o pomoc dla swojego kraju w obliczu demonstracji


W wyniku demonstracji części ludności kubańskiej w wyniku braku leków, opieki szpitalnej, a także wzrostu zakażeń i zgonów spowodowanych przez COVID-19różni artyści i ludzie na całym świecie korzystali ze swoich sieci społecznościowych, aby rozmawiać o sytuacji.

Wiadomość ta dotknęła również różnych Kubańczyków, którzy przed laty zdecydowali się na przeprowadzkę do Meksyku i zrobienie tam kariery. 

Niurka Marcos

Kubańska artystka opuściła swój kraj w wieku 17 lat dzięki sztuce. Poznała kilka krajów europejskich, a później przyjechała na tournée do Meksyku, gdzie poznała swojego biologicznego ojca.

Od tego momentu nawiązała związek z ojcem syna, którego poślubiła na Kubie, a później oboje wyjechali do Meksyku.

Jej życie przybrało kilka osobistych, ale także zawodowych zwrotów, ponieważ tam rozwinęła swoją twórczość, występując w musicalach takich jak „Aventurera” i „Perfume de Gardenia”.

W telewizji realizowała projekty takie jak „La Mujer de Judas / Kobieta Judasz”, „Emperatriz” i „Salomé” , a także reality show „México Baila” i „Rica Famosa Latina”.

Z byłym partnerem Juana Osorio ma syna, aktora, Emilio Osorio.

W niedzielę Niurka udostępniła na swoim koncie na Instagramie numery telefonów osób w Meridzie, aby zebrać leki i zabrać je na wyspę. Niurka również dołączyła informację do wiadomości.

„Pomóżmy w każdy możliwy sposób, pokażmy im, że nie są sami i razem zmieńmy los mojego ludu”.W innej wcześniejszej publikacji Kubańczyk napisał: „Usłyszmy głośny i wyraźny krzyk mojego ludu, Kubańczyków… Kuba budzi się z długiego koszmaru i zaczyna odważnie stawiać czoła rzeczywistości. Jesteśmy wszędzie, na całym świecie , sprawmy, aby tak się stało. Rozbrzmiewa wołanie naszych ludzi.”

William Valdes

Kolejnym Kubańczykiem, który opuścił wyspę, by podążać za swoimi marzeniami, jest William Valdés , który obecnie mieszka w Meksyku i jest gospodarzem „Venga la Alegría”, ale który był również częścią grupy muzycznej CD9 . Był także gospodarzem programu Univision „Despierta América!” , i chociaż spędził czas w Televisie, znalazł miejsce w Azteca i tam kontynuuje prace jako jeden z porannych prezenterów.

William podzielił się również swoim stanowiskiem dotyczącym sytuacji w kraju, w którym się urodził, ze zdjęciem demonstrujących Kubańczyków.

„Na Kubie strach się skończył. Mój kraj przeżywa kryzys humanitarny. Ludzie umierają, nie ma lekarstw, nie ma jedzenia, tak jest od lat z powodu dyktatury i socjalizmu na wyspie. Wyjdź na ulice i zrób to, co trzeba zrobić, aby pozbyć się tych HDP, którzy represjonują cały kraj od ponad 60 lat, na Kubie nie ma wolności!


Adrian Di Monte

Adrián i jego rodzina najpierw przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych, a następnie znaleźli w Meksyku możliwość rozwoju w świecie aktorstwa i teleturniejów. Występował w telenowelach, takich jak „La doble vida de Estela Carrillo” czy „Cita a ciegas”.

Zrealizował także projekty w Meksyku, takie jak „Reto 4 elementos” i „Bailando por un sueño”.

Aktor dokonał kilku publikacji na swoim koncie na Instagramie, z wiadomościami takimi jak:

„To boli pamiętać o tobie i myśleć o tobie, boli mówić o tobie, nawet gdy ludzie będą cierpieć z powodu kilku #soscuba”.„Ludzie zmęczyli się nadużyciami i komunistyczną dyktaturą, która służy jedynie uciskaniu kraju i utrzymywaniu go w nędzy. #Soscuba”.

Cesar Evora

Bez wątpienia César Évora to kolejny Kubańczyk, który znalazł w Meksyku nie tylko dom, ale i sukces swojej kariery aktorskiej, ponieważ był łotrem i bohaterem niezliczonych meksykańskich telenowel. Najnowsze to ¿Qué le pasa a mi familia?” który zakończył właśnie emisję, ale w swojej karierze stworzył między innymi telenowele, takie jak „Mariana de la noche / Zaklęte serce” , „Abrázame muy fuerte / W niewoli uczuć”, „Entre el amor y el odio / Miłość i nienawiść „, „Agujetas de color de rosa”

W rozmowie z Jorge el Burro Van Rankin aktor opowiedział trochę o sytuacji w swoim kraju i trudnościach niektórych z opuszczeniem wyspy.

Rachel Bigorra

Prowadząca w telewizji, Raquel Bigorra, miała słodko-gorzki związek ze swoim ojczystym krajem, bo choć przeżyła nieco uprzywilejowane dzieciństwo, jej miłość do modelingu dała jej możliwość odwiedzenia różnych krajów, w tym Meksyku, kraju, o którym mówi, że się zakochała, więc postanowił zostać.

Modelka miała zaledwie 20 lat i zaczęła szukać przestrzeni jako modelka, ale także dążyła do pójścia w kierunku telewizji, co było jej marzeniem. To kosztowało ją ojczysty kraj, uniemożliwiając jej powrót przez następne pięć lat za opuszczenie kraju w taki sposób, w jaki to zrobiła.

Mając pozwolenie humanitarne, mogła jednak przyjechać i pożegnać się z matką, która w tym czasie zmarła.

Od tego czasu Raquel mieszka w Meksyku, robiła różne programy, była gospodarzem „Venga la Alegría” , „México Baila” , „Las evenings con la Bigorra” , „Raquel y Daniel” ,  „Todo se vale” .

Wydała także motywy muzyczne i stworzyła własne projekty na swoich portalach społecznościowych. W Meksyku założyła rodzinę.

Rachel Olmedo

Aktorka Raquel Olmedo również uczyniła z Meksyku swój dom. Pojechała do pracy w telewizji w Meksyku i postanowiła zostać w tym kraju, pracować, aby móc zabrać tam ojca, matkę i brata.

Aktorka zawsze płacze, gdy mówi, że kiedy rząd dał jej pozwolenie na zabranie rodziny z wyspy, aby spróbować zapewnić im lepsze życie w Meksyku, wpadła na ścianę, ponieważ nie miała pieniędzy. I to dzięki producentowi Valentínowi Pimsteinowi dostała pieniądze na sprowadzenie swojej rodziny do Meksyku.

Livia Brito

Kontrowersyjna protagonistka telenoweli właśnie prezentuje swoje możliwości w „La desalmada” w Las Estrellas i choć ma doskonały meksykański akcent, aktorka również zachowuje swój kubański akcent.

Brito przyjechała do Meksyku w wieku 13 lat i tutaj zbudowała swoją karierę jako aktorka w telenowelach, m.in. „El triunfo del amor/Triumf miłości”; „Médicos, línea de vida”; „La Piloto”; „Muchacha Italiana viene a casarse/Włoska narzeczona”;” Abismo de pasión/Otchłań namiętności”.

W związku z sytuacją w swoim kraju Livia napisała następującą wiadomość na swoich portalach społecznościowych.

„Świecie, Kuba potrzebuje twojej pomocy! Kuba umiera. Uratujmy Kubę! Potrzebują jedzenia, szpitali, środków medycznych, wszystkiego, świat musi im pomóc, proszę, potrzebują tego na wybrzeżach Kuby”.


Julio Camejo

Za każdym razem, gdy jest pytany, Julio Camejo opowiada o swojej miłości do Meksyku, miejsca, w którym dorastały jego dzieci i rozwijał karierę aktorską.

Camejo, pochodzący z Hawany, brał udział m.in. w telenowelach, takich jak „La mexicana y el güero”, „Médicos, linea de vida”, „Primer amor a mil x hora”, „Rebelde” .

Kubą wstrząsnęły w niedzielę historyczne protesty, które zaskoczyły rząd, największe demonstracje od czasu triumfu rewolucji w 1959 roku.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *