Pitbull, Emilio Estefan, Camila Cabello i więcej wsparcia dla Kuby na Premios Juventud 2021


Wsparcie dla Kuby i jej obywateli znalazło się w centrum uwagi podczas 18. dorocznej edycji Premios Juventud w czwartek wieczorem (22 lipca), gdzie Pitbull, Camila Cabello Emilio Estefan przekazali przesłanie nadziei i solidarności


„Powiem wam, że największą wolnością, jaką mamy, jest muzyka” – powiedział Pitbull. „Dzięki muzyce mamy ruch zwany ’Patria y Vida’. Chcę podziękować Gente de Zona i Yotuel oraz wszystkim, którzy są częścią tej piosenki i częścią tej bardzo prawdziwej rewolucji. Wolność nie jest wolna, ale jest bezcenna. Przede wszystkim jesteśmy tu dla mieszkańców Kuby, aby wspierać ich i powiedzieć Białemu Domowi, żeby się obudził, ponieważ potrzebujemy ich teraz, aby wsparli wolność”.

Po przemowie Pitbulla i Estefana, w której również wzywali do wolności, pojawił się potężny występ Joncien, Leny, Maleny Burke i Yailenys Pérez. Następnie Gente de Zona i Yotuel wszedł na scenę, by wykonać „Patria Y Vida”, hymn, który ma napędzać rewolucję kubańską.

Camila Cabello również pojawiła się na scenie, gdzie opowiedziała o swojej kubańskiej dumie. „Czuję się jeszcze bardziej dumna z naszej młodzieży na Kubie, która wyszła na ulice, by prowadzić zmiany pomimo represji, pomimo strachu. Wszyscy walczą o wolność” – powiedziała. „Połączmy nasze głosy z ich. Patria y vida.”

Potężny moment na scenie nadchodzi po tym, jak tysiące Kubańczyków wyszło na ulice 11 lipca, aby zaprotestować przeciwko przerwom w dostawie prądu oraz niedoborom żywności i leków, ponieważ liczba przypadków COVID-19 ciągle rośnie. Demonstracje zostały częściowo wywołane pogarszającą się sytuacją gospodarczą Kuby, która została spotęgowana przez pandemię, a która odcięła dolary na turystykę i sprawiła, że ​​ludzie nie mogą pracować z powodu nałożonej przez COVID blokady.Premios Juventud 2021 odbyły się w czwartek na żywo z Watsco Center w Miami z występami Karola G, Grupo Firme, Becky G, CNCO i wielu innych.

Sprawdź także  Ewolucja Carlosa Vivesa, od 1993 do dziś

Udostępnij

Zostaw odpowiedź