Poznaj aktorki, które grały „Normę” we wszystkich wersjach „Pasión de gavilanes / Gorzka zemsta”


Opowieść została stworzona przez kolumbijskiego pisarza Julio Jiméneza


Wśród wielu bohaterów kolumbijskiej telenoweli Pasión de Gavilanes, którym udało się na zawsze zagościć w sercu publiczności, niewątpliwie wyróżnia się „Norma Elizondo”, jedna z głównych bohaterek tej ekscytującej historii stworzonej przez Julio Jiméneza, nadawanej w latach 2003 i 2004.


ZOBACZ TAKŻE

W telewizyjnym fenomenie, które trafiło w gust widzów w kraju pochodzenia, a także w najodleglejszych zakątkach globu, piękna i wykształcona `Norma’ zdołała utrwalić się w pamięci widzów swoimi doświadczeniami osobistymi. zmaganiami i namiętnym romansem z najmniej oczekiwanym mężczyzną: „Juanem Reyesem”.

W tym melodramacie Danna García po mistrzowsku uosabiała tę rolę; Jednak wraz z upływem lat i licznymi adaptacjami tej emblematycznej historii jest już kilka aktorek, które grały tę niezapomnianą postać.

Wszystkie aktorki, które dały życie „Normie” Pasión de Gavilanes

Dzięki jej odmienności od sióstr, ale dzieleniu z nimi przytłaczającego uczucia do „braci Reyes”, to wersja druga Normy Elizondo najbardziej błyszczyChociaż wszystkie bardzo się od siebie różnią, każda z nich odcisnęła swoje piętno, wchodząc w buty tej wytrwałej bohaterki, której osobista historia pozostaje prawie identyczna w każdej adaptacji: szlachetna kobieta, elegancka, ale agresywna z mocnym charakterem, naznaczona nieszczęściem w przeszłości, które nie pozwala jej być szczęśliwą: gwałt, którego doznała od nieznajomych.

W wyniku tego wydarzenia jest zmuszona poślubić mężczyznę, którego nie kocha i nie jest w stanie skonsumować małżeństwa z powodu traumy. Mimo wszystko „Norma” zachowuje dobre serce i nie traci wiary w odnalezienie prawdziwej miłości, którą odnajduje w „Juanie”, mężczyźnie, który włamuje się do jej życia, by wszystko zmienić i budzić w niej nieznane uczucia.Margaret Ortega

Jak wielu wie, Pasión de gavilanes jest adaptacją Las aguas mansas, udanej telenoweli napisanej również przez Julio Jiméneza, której premiera odbyła się w telewizji kolumbijskiej w 1994 roku.

Sprawdź także  Kto mógłby zastąpić Fernando Colungę w 'Malverde: el santo patrón'

W oryginalnej powieści słynna aktorka i dziennikarka Margarita Ortega była odpowiedzialna za rolę „Normy Elizondo”, która w tej wersji nazywa się „Sofía Elizondo”.W ten sposób Kolumbijka jako pierwszy weszła w buty tej postaci.

Danna Garcia

Prawie dziesięć lat po premierze Las aguas mansas Jiménez przepisał telenowelę do nowej wersji pt. Pasión de gavilanes / Gorzka zemsta, produkcji RTI Televisión dla Caracol Televisión i Telemundo, która znacznie przewyższyła sukces oryginału.

W tym remake’u nagranym w Kolumbii pisarz zmienił imię z „Sofía” na „Norma”, a po mistrzowsku zagrała ją  Danna García. Do dziś aktorka jest pamiętana z roli, która naznaczyła się przed i po w jej karierze.Adela Noriega

Ogromny światowy sukces historii miłosnej między braćmi „Reyes” i siostrami „Elizondo” skłonił Televisę do zakupu praw do fabuły, aby wyprodukować nową wersję na czas . 

W ten sposób w 2008 roku publiczność zobaczyła, jak utalentowana Adela Noriega wchodzi w skórę „ Sofii Elizondo” w Fuego en la sangre, adaptacji Las aguas mansas i Pasión de gavilanes wyprodukowaną przez Salvadora Mejíę .


Claudia Bassols

Hiszpania, kraj, który szczególnie zakochał się w Pasión de gavilanes, również stworzył własną wersję tej historii w 2010 roku. Gestmusic wyprodukował tę serię w cotygodniowym formacie serialu pod tytułem Gavilanes.

Hiszpańska aktorka Claudia Bassols grała „Normę Elizondo” przez dwa sezony, w łącznie 26 odcinkach.Należy zauważyć, że chociaż projekt ten zachował istotę fabuły, w której występują Mario Cimarro, Danna García i inni, ma on znaczące zmiany w postaciach, scenerii i kilku wydarzeniach, aby dostosować się do publiczności europejskiego kraju.

Sprawdź także  David Zepeda: "Nie jestem gejem ani nie jestem biseksualny, dla mnie nie ma nic piękniejszego niż kobiety"

Ana Lorena Sánchez

Podobnie cztery lata po wersji z Hiszpanii Telemundo zdecydowało się stworzyć kolejną wersję telenoweli zatytułowaną: Tierra de reyes / W obronie honoru. Zostało to dobrze przyjęte przez latynoską opinię publiczną w Stanach Zjednoczonych.

W ramach tego projektu rozpoczętego w 2014 roku Ana Lorena Sánchez powołała do życia „Sofíę del Junco Belmonte”, nową wersję „Normy”.Arci Munoz

Wreszcie, w 2015 roku Filipiny szybko poszły w ślady hiszpańskiej sieci i wyprodukowały remake telenoweli  Gorzka zemsta, pod nazwą Pasion de amor.

W tym melodramacie ABS-CBN dla azjatyckiego kraju zachowano imiona postaci, a aktorka Arci Muñoz była odpowiedzialna za wcielenie się w „Normę Elizondo”.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź