Aktorzy, którzy grali „Juana Reyesa” we wszystkich wersjach „Pasión de gavilanes / Gorzka zemsta”


Mario Cimarro był drugim aktorem, który wszedł w skórę tej postaci


W całej historii telenowel niejednemu zapadł w pamięć widzom tą rolą poprzez swoją siłę, szlachetność i waleczność, bez wątpienia uderzył on w serca widzów na całym świecie, a wszystko to przez „Juana Reyes’a” , głównego bohatera Pasión de gavilanes / Gorzka zemsta.

W kolumbijskiej beletrystyce, nadawanej w latach 2003-2004, ’Juan’ podbił publiczność nie tylko swoją atletyczną sylwetką i silnym temperamentem, czasami lekkomyślnym oraz porywczym, przez co mierzy się przeciwnościami losu, ale także cechami kontrastującymi z jego siłą fizyczną, takimi jak jego prostota i wrażliwość.

Aktorzy, którzy dali życie „Juanowi Reyesowi”, Pasión de Gavilanes

W melodramacie napisanym przez Julio Jiméneza, który dotarł do publiczności w ponad 40 krajach, najstarsze z czworga dzieci w rodzinie brutalnie doświadczonej zagrał tą rolę Mario Cimarro.

Jednak dzięki różnym wersjom tej historii, które powstały na całym świecie po jej wielkim finale ponad 15 lat temu, jest kilku aktorów, którzy wcielili się w skórę  Juana Reyesa”, człowieka urodzonego do pracy aby zapewnić utrzymanie swojej rodziny, którą naprawdę kocha i o którą się troszczy.Juan Carlos Gutierrez

Aktor Juan Carlos Gutiérrez jako pierwszy wcielił się w postać Juana Reyesa w kolumbijskiej telenoweli Las aguas mansas, produkcji RTI Televisión wydanej w 1994 roku, na której bazował a telenowela Gorzka zemsta / Pasión de Gavilanes.

W tej powieści, również napisanej przez Julio Jiméneza, rolę „Normy” odegrała Margarita Ortega.

Mario Cimarro

Prawie dziesięć lat później, w 2003 roku, RTI Televisión, Caracol Televisión i Telemundo połączyły siły, aby stworzyć Gorzką zemstę, to remake  Las aguas mansas, historii przepisanej przez Jiménez’a, a która zdecydowanie przekroczyła sukces oryginału.

Sprawdź także  Wieści z świata telenowel: Aarón Díaz wraca do Telemundo i 9 innych

Jak wiemy, kubańczyk Mario Cimarro stał na czele tej obsady, by dać życie dzielnemu „Juanowi Reyesi” , umacniając się jako jeden z najbardziej poszukiwanych artystów pierwszej dekady trzeciego tysiąclecia.Jego partnerką była Danna García


Eduardo Yanez

Po ogromnym sukcesie tej telenoweli, Televisa kupiła prawa do historii Jiméneza , Las aguas mansas i Pasión de gavilanes, aby stworzyć własną wersję wyprodukowaną przez Salvadora Mejíę.

Wynik tej fuzji ukazał się pod tytułem Fuego en la sangre w 2008 roku. W tej meksykańskiej adaptacji słynny aktor Eduardo Yáñez zagrał głównego bohatera „Juana Roblesa Reyes” .Adela Noriega była jego partnerką w roli „ Sofii Elizondo”.


Rodolfo Sancho

Zaledwie kilka lat po Fuego en la sangre, w 2010 roku, Hiszpania postanowiła również uruchomić remake’u z Gorzkiej zemsty.

Ta produkcja została wyprodukowana przez Gestmusic jako serial z dwoma sezonami i łącznie 26 odcinkami, w których Hiszpan Rodolfo Sancho wszedł w skórę „ Juana Reyesa”.Należy zauważyć, że w tym projekcie, chociaż zachowano większość oryginalnych nazw i nazwisk, wiele innych aspektów zostało zmodyfikowanych w celu dostosowania do odbiorców i wybranego formatu.  Claudia Bassols towarzyszyła Sancho reprezentując „Normę”.

Aaron Diaz

Również w 2014 roku Telemundo ożywił fabułę w innej wersji Pasión de gavilanes zatytułowanej Tierra de Reyes / W obronie honoru. W tej powieści postać „Juana” nazywała się „Arturo Rey Gallardo León” i grał ją meksykański Aarón Díaz.Jego dziewczyną była Ana Lorena Sánchez w roli „Sofii Del Junco Belmonte”.

Sprawdź także  Zobacz, jak wyglądała Daniela Romo, kiedy debiutowała w telenoweli w wieku 18 lat

Jake Cuenca

Ostatnim, ale nie mniej ważnym, jest filipiński aktor Jake Cuenca, który dał życie tej roli w  Pasión de amor, filipińskiej adaptacji Pasión de gavilanes wyprodukowanej przez ABS-CBN.

W tej historii bracia „Reyes” noszą przydomek „Samonte” , ale oryginalne imiona zostały zachowane. W ten sposób Cuenca był odpowiedzialny za interpretację głównego bohatera „Juana Samonte” dla publiczności w swoim kraju .Arci Muñoz była jej bohaterką jako „Norma Elizondo”.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź