fot. Televisa

Pięć kultowych latynoskich telenowel do zapamiętania. Która jest twoją ulubioną?


Wspominamy. Oto udane produkcje, które wciąż są żywe w sercach publiczności


Telenowele zachwycały, intrygowały i powodowały, że fani wzdychali przez dziesięciolecia. W 1992 roku Thalía i Arturo Peniche wystąpili w tej produkcji Televisy, pierwszej tak zwanej „Trilogía de las Marías”, w skład której weszły także: Marimar (1994) i María la del barrio ( – 1995). Thalía grała kobietę o ograniczonych możliwościach, która starała się utrzymać rodzinę.


María la del barrioDwie dekady później fani wciąż pamiętają mistrzowskie interpretacje Thalii, Fernando Colungi i Itatí Cantoral w roli antagonistki serialu, Soraya Montenegro.

W wieku 21 lat Cantoral dała życie jednemu z najbardziej odrzucających złoczyńców małego ekranu, a jej obelgi i wyrażenia, takie jak “Maldita lisiada” , przyczyniły się do stworzenia memów i wyzwań wirusowych w sieciach społecznościowych w ostatnich latach.La usurpadoraTa , która miała swoją premierę w 1998 roku, wyróżniła swoją bohaterkę, Gabrielę Spanic, która stworzyła role rozdzielonych przy urodzeniu bliźniaczek: Paoli Bracho i Pauliny Martínez .  była emitowana w różnych językach w ponad 20 krajach.

W ubiegłym roku Univision wydało nową wersję z udziałem Sandry Echeverría, która pobiła rekordy publiczności w meksykańskiej telewizji, według danych Nielsen IBOPE Mexico.


Yo soy Betty la fea


Ta kolumbijska powieść trafiła na mały ekran w 1999 roku i stała się światowym fenomenem, który był nadawany w różnych językach w 27 krajach. Ofiarna i błyskotliwa Beatriz Pinzón Solano, grana przez Anne Marie Orozco , doznawała drwin z powodu złego wyglądu.

Jej siła – i niesamowita transformacja – doprowadziły ją do odnalezienia i docenienia swojego wewnętrznego piękna oraz oczarowania całej publiczności.


Historia Rubio była kilkakrotnie prezentowana w telewizji. Jedną z najbardziej zapamiętanych jest wersja z 2004 roku z udziałem Bárbary Mori, Eduardo SantamarinySebastiána Rulli i Jacky Bracamontes. Historia opowiada o życiu ambitnej kobiety, która wykorzystuje swoje piękno, by uwieść milionera i wyjść z ubóstwa.

W tym roku w nowej wersji wystąpili Camila Sodi , José Ron i Rodrigo Guirao Díaz .

Udostępnij

Zostaw odpowiedź