Portugalskie Forum Talkfest i nagrody Festiwalu Iberyjskiego przełożone przez koronawirusa


Portugalskie Stowarzyszenie Festiwalu Muzycznego odwołało wydarzenia marcowe jako środek zapobiegawczy w kraju, w którym prezydent poddał się dobrowolnej kwarantannie.


Portugalskie Forum Międzynarodowych Festiwali Muzycznych Talkfest i Festiwalu Iberyjskiego w Lizbonie zostały przełożone przez Portugalskie Stowarzyszenie Festiwali Muzyki (Aporfest) w związku ze środkami zapobiegawczymi zaleconymi przez krajowe służby zdrowia w sprawie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Talkfest, konferencja skierowana do organizatorów festiwali w Portugalii i Hiszpanii, obejmująca prezentacje, warsztaty i koncerty, oraz ceremonie wręczenia nagród towarzyszących festiwalom, miała świętować swoją dziewiątą edycję w dniach 13-15 marca. Nowe daty zostały ustalone na 15-17 października.

„Zarząd Aporfest zdecydował, że rozsądniej byłoby przełożyć to wydarzenie, aby chronić nie tylko publiczność przed wydarzeniami, ale także wszystkich partnerów, sponsorów, a także nasze własne zespoły robocze” – powiedziała organizacja we wtorek.

Talkfest miał się odbyć w tym samym czasie, co targi turystyki w Lizbonie, które zostały przełożone pod koniec ubiegłego tygodnia. (Nowa data tego wydarzenia została ustalona na maj).

Według portugalskich urzędników zdrowia w kraju zarażonych jest około 40 osób. Portugalska linia lotnicza TAP odwołała 3500 lotów, powołując się na brak sprzedaży biletów z powodu obaw związanych z koronawirusem. Prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa pracuje w domu po wizycie w szkole, w której uczeń uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Według informacji z jego biura sam Sousa przetestował wirusa, ma negatywny wynik.

Udostępnij
Sprawdź także  Televisa anuluje prezentację swojej telenoweli z powodu koronawirusa

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź