Coachella przeniesiona na wrzesień?


Festiwal miał się odbyć 10–19 kwietnia


Koronawirus nadal rozwija się na całym świecie. Chociaż Chiny i Włochy są obecnie najbardziej dotkniętymi krajami, zainfekowania są na całym świecie. W rzeczywistości, jak ogłosił WHO, obecnie istnieje ponad 110 000 przypadków na całym świecie.

Mając takie dane, rządy zaczynają działać. W Madrycie, jednym z głównych źródeł infekcji w Hiszpanii, anulowali już wszystkie wydarzenia z udziałem ponad 1000 osób, próbując w jakiś sposób powstrzymać infekcję. Ale to, co dzieje się w Europie, dzieje się również po drugiej stronie, w Stanach Zjednoczonych.

Coachella, jeden z najważniejszych festiwali i mediów na świecie, można przełożyć. Wydarzenie zaplanowano na weekendy 10 i 16 kwietnia w Indio w Kalifornii, ale stan alarmowy zagraża temu.

Aby ocalić festiwal, Goldenvoice, organizator festiwalu, bada możliwość przeniesienia festiwalu na październik, szczególnie w weekendy od 9 do 16 , jak donosi Billboard. W ten sposób unikną anulowania zdarzenia i nie będą musieli martwić się o koronawirusa.

To nie będzie jedyne wydarzenie, które przeprowadzą. Ten sam organizator tworzy festiwal Stagecoach poświęcony muzyce country i chce go świętować 23 października.

W ten sposób organizator przewidziałby możliwe działania, które może podjąć hrabstwo Riverside (Kalifornia), gdzie odbywa się impreza, w której już potwierdzono trzy przypadki koronawirusa. Będziemy musieli poczekać, aby poznać miarę, jaką w końcu przyjmie festiwal.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *