bad bunny fot instagram

Universal opuszcza TikTok: bez Taylor Swift, Bad Bunny i innych wspaniałych artystów(?)


Oznacza to, że nie będzie już można słuchać muzyki takich gigantów branży, jak Taylor Swift, czy Rosalía


(UMG), jedna z największych wytwórni płytowych na świecie, usunie swoje utwory z portalu społecznościowego w związku z nieporozumieniami dotyczącymi nowej umowy, którą negocjowała z chińską firmą.

W oświadczeniu gigant branży muzycznej ogłosił, że jest gotowy zablokować platformie dostęp do utworów swoich artystów – w tym takich gwiazd jak Taylor Swift, czy Rosalía z jej pierwszego albumu – od 1 lutego, kiedy to wygasa obecna z TikTokiem.

Universal oskarżył szanghajską firmę technologiczną o stosowanie taktyk nękania i zastraszania w celu zmuszenia jej do zaakceptowania kontraktu „mniej uczciwego i o niższej wartości” niż obecny, który wygasa 31 stycznia.

W piśmie UMG wyjaśniło, że zaproponował w negocjacjach dotyczących nowej umowy, aby płacić artystom znacznie mniej za wyświetlenia i wykorzystanie ich utworów niż oferują to inne platformy mediów społecznościowych.

Z kolei, jak podaje portal społecznościowy odmówił podjęcia wystarczających środków w celu ochrony artystów przed „lawiną” treści generowanych przez sztuczną inteligencję i naruszeniami praw autorskich.

„TikTok próbuje zbudować biznes oparty na muzyce, nie płacąc za nią godziwej wartości” – zauważono w liście.

Twórcy treści na platformie, która ma już ponad miliard użytkowników na całym świecie, często wykorzystują w swoich filmach utwory popularnych artystów Universal.

Sieć społecznościowa jest również wykorzystywana przez wschodzących lub już zajmujących pozycję artystów do promowania swojej muzyki, która może stać się trendem, gdy użytkownicy wykorzystają ją w swoich filmach. 

'Nasza podstawowa misja jest prosta: pomóc naszym artystom i autorom piosenek osiągnąć ich największy kreatywny i komercyjny potencjał, dlatego musimy powiedzieć stop TikTokowi.'


Udostępnij

Zostaw odpowiedź