Natalia Lafourcade fot youtube

Natalia Lafourcade triumfuje w pierwszej edycji nagród Rolling Stone en Español – pełna lista zwycięzców


Meksykańska piosenkarka i autorka tekstów została koronowana na królową, zdobywając trzy nagrody


Podczas pierwszej edycji Rolling Stone w języku hiszpańskim (,), która odbyła się w ten czwartek w Miami Beach, meksykańska piosenkarka i autorka tekstów Natalia Lafourcade została koronowana na królową, zdobywając trzy nagrody.

Lafourcade, który wystąpił także na scenie, aby zaśpiewać podczas gali zorganizowanej w Fillmore Theatre, odebrała nagrody w kategoriach „ roku”, „artysta roku” i „ magazynu ,”.

Po otrzymaniu jednej z trzech nagród piosenkarka była wdzięczna, że ​​jej , a zwłaszcza płyta, została doceniona:

„Dziękuję Rolling Stone za nagrodzenie takiego albumu, a kiedy go skończyłam, myślałam, że nikomu się nie spodoba, ponieważ to najdziwniejsza rzecz, jaką do tej pory zrobiłem”.

„Ten był moją nauczycielką. Wszystkie nauczyły mnie, że śmierć jest pełna niuansów i że musimy nauczyć się na nowo wśród niej pojawiać” – dodała performerka, która w ten sposób zwyciężyła nad takimi postaciami jak Shakira, Rosalía , Juanes , , Karol G i .

Na tej gali, podczas której wyróżniono to, co najlepsze w hiszpańskojęzycznej muzyce, telewizji i kinie, Portorykańczyk Tainy zdobył nagrody w kategoriach „producent roku” i „artysta pionier”, które zadedykował producentom, którzy nauczyli go zawodu, wśród których wymienił Loony Tunes i DJ Playero.

„Identyfikowanie i uwidocznianie artystów, którzy będą tworzyć przyszłość, to jeden z obowiązków magazynu i wszystkich osób zajmujących się dziennikarstwem kulturalnym” – powiedział dyrektor magazynu, Diego Ortiz, ogłaszając nagrodę „Muzyczna Obietnica Roku”, która przypadł Kevinowi Kaarlowi.

„Wielkie podziękowania dla magazynu Rolling Stone za wspieranie muzyki niezależnej” – powiedział meksykański artysta ludowy.

Nagrodę „Głosu publiczności” , wyłonioną głosami internautów za pośrednictwem Internetu, otrzymał Tiago PZK.

„Argentyna jest bardzo daleko od Miami i dla mnie bardzo ważne jest, aby pochodzić z Argentyny i wziąć udział w pierwszej ceremonii Rolling Stone” – powiedział wykonawca trapu, który był jedną z osób odpowiedzialnych za oprawę muzyczną wieczoru.

Na scenie pojawiła się także wspomniana Lafourcade, która zrobił to z kwartetem smyczkowym, a także Carin León, Sariñaga, Pedro Capó, Kaarl, , Ile, , Lil Killah i .


Wszyscy

Producent roku: Tainy (también recibió un premio a su trayectoria)

Videoclip roku: “Solo por ser Indios” A. N.I.M.A.L y Juanes

Artysta roku: 

Piosenka roku: “Villano Antillano BZRP Music Sessions #51″

Dokumentalny film roku: Hip hop por siempre

Album roku: De todas las flores. (Natalia Lafourcade)

Reżyser roku: Alejandro González Iñárritu por Bardo, falsa crónica de unas cuantas verdades

Obiecujący artysta muzyczny roku: Kevin Kaarl

Fabularny film roku: Competencia oficial, de y Gastón Duprat

Serial roku: El Amor después del amor

Głos publiczności: Tiago PZK

Symbol dumy: Villano Antillano

Ikona Ameryki Łacińskiej: Serie El rey, Vicente Fernández.

Dziedzictwo 2023: 

: Natalia Lafourcade


Udostępnij

Zostaw odpowiedź