5 rzeczy, których nie wiedziałeś o 'Gabinecie Osobliwości’


 , reżyser i producent, zawsze otrzymuje pytanie: kiedy odpoczywasz? 


Jeśli nie promuje filmów, to robi „Pinokio”; jeśli jeździ na festiwale jako gość specjalny, dopracowuje jednocześnie nową serię; a gdyby znalazł się w domu w Los Angeles, wykorzystuje weekendy, aby oczyścić swoje potwory z osobistego muzeum i… pisze dalej.

„Musisz robić wszystko ”, mówi , zawsze w dobrym nastroju.

I tak podczas pandemii powstał „ Gabinet osobliwości”, grozy, która ukazała się na , składając się z ośmiu historii, z których kilka wywodzi się z własnego umysłu Meksykanina.

Oto kilka ciekawostek


1. Klasyka

„Modelo / Dzieło Pickamana” i „Sueño en la casa de las brujas / Koszmary w domu wiedźmy” to adaptacje dwóch oryginalnych opowiadań H.P. Lovecrafta. W swoim osobistym muzeum del Toro ma naturalną figurę H.P.


2. Kobieca moc

W serialu występują trzy reżyserki, które zasłużyły na to miejsce dzięki swojej poprzedniej pracy: Ana Lily Amirpour, Catherine Hardwicke i Jennifer Kent.


3. Portret

Del Toro przedstawia każdy z odcinków, i jest to coś, co Alfred Hitchcock wzniósł ponad sześćdziesiąt lat temu, jednak Meksykanin postanowił nie reżyserować żadnej z historii. 


4 Skrytka 36

Ten rozdział opiera się na osobistym doświadczeniu del Toro. Wyreżyserowany został przez przez Guillermo Navarro, zdobywcę Oscara za najlepsze .


5. Szczury

Czy szczur może przenosić zakopane ciała? Reżyser Vincenzo Natali mówi tak. I widać istoty, które pamiętają inwazję gigantycznych szczurów.

Udostępnij
Sprawdź także  „G.E.O. Más allá del límite”: serial z bohaterami z krwi i kości

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź