Pedro Almodóvar z premierą filmu na Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku


Będzie to 59. edycja tego festiwalu


zamknie w tym roku najnowszy Pedro Almodóvara „, który odbędzie się 8 października podczas premiery filmu w Ameryce Północnej.

„Długa relacja między hiszpańskim reżyserem Pedro Almodóvarem a Nowojorskim Festiwalem Filmowym obejmuje ponad trzy dekady i kilkanaście ów” – powiedział w oświadczeniu spektaklu, Eugene Hernández, opisując „” jako „ekscytującą eksplorację tajemnic i ukrytych historii”.

Ze swojej strony Almodóvar stwierdził, że stał się jego „drugim domem” i powiedział, że spektakl to „najlepszy powód, by odwiedzić i zobaczyć najlepsze filmy roku”.

Przed przybyciem do Nowego Jorku film otworzy Filmowy w Wenecji 1 września, gdzie będzie brał udział w konkursie.

Film z obsadą składającą się z Penélope Cruz, Mileny Smit, Israela Elejalde, Aitany Sánchez-Gijón oraz z udziałem dwóch „dziewczyn” Almodóvara, Juliety Serrano i Rossy De Palmy, jest „współczesnym melodramatem” gdzie dwie kobiety, z dwóch różnych pokoleń, „są nierozerwalnie związane czasem spędzonym razem na oddziale położniczym” – wyjaśniła organizacja spotkania w depeszy prasowej.

Na New York Film Festival, który w tym roku będzie obchodził 59. edycję między 24 września a 10 października, zaprezentowany zostanie także film „The Tragedy of Macbeth” Joela Coena, który otworzy imprezę światową premierą.

„New York Film Festival to miejsce, w którym od prawie 50 lat oglądam filmy jako członek publiczności i pokazuję je jako filmowiec ” – podkreślił Amerykanin.

Ponadto głównym elementem konkursu będzie dramat Nowozelandzkiej Jane Campion „The Power of Dog”, z udziałem Kirsten Dunst, Elisabeth Moss i Benedict Cumberbatch, a który zostanie pokazany 1 października.

Udostępnij
Sprawdź także  ‘Jaula’: Álex de la Iglesia przedstawia mroczny thriller pełen intryg, zwrotów akcji i terroru, który jest konsumowany jak powieść lotniskowa

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź