Królowa południa: kim jest kobieta, która inspirowała serię w prawdziwym życiu


Królowa południa przygotowuje się do powrotu z trzecim sezonem, ale kim jest kobieta, która zainspirowała tę historię


Kate del Castillo  była odpowiedzialna za wcielenie się w Teresę Mendoza i robi to do dziś. Niewielu jednak wie, że fikcja, seria już przygotowuje swój trzeci sezon, jest oparta na prawdziwej historii 

Kim jest kobieta w prawdziwym życiu, która zainspirowała serię?

Królowa południa  zainspirowała się prawdziwą handlarką narkotyków, która podobnie jak Teresa Mendoza również był na ustach wszystkich. Nazywa się Sandra Ávila Beltrán, ale jest lepiej znana jako „Królowa Pacyfiku”.

Królowa Pacyfiku  ma obecnie 60 lat. Była przetrzymywana przez kilka lat w Stanach Zjednoczonych i Meksyku pod różnymi zarzutami związanymi z handlem narkotykami. Chociaż jej imię to Sandra, była znana pod tym pseudonimem w świecie narkotyków.


SANDRA ÁVILA BELTRÁN, KRÓLOWA PACYFIKU

Podobnie jak bohaterka dramatu , ta kobieta była również bardzo silna i obawiała się wielu jej wrogów. Została aresztowana w 2007 roku w Mexico City i oskarżona o pranie brudnych pieniędzy i handel narkotykami. W 2012 roku została wydana do Stanów Zjednoczonych.

Pomimo burzliwego życia Beltrán miała też chwile na miłość. Kobieta była dwukrotnie zamężna z byłymi komendantami policji, którzy później stali się częścią świata handlu narkotykami.

Z drugiej strony kobieta, która zainspirowała słynny serial Telemundo, również miała wielkie uwielbienie dla makijażu i urody. W 2011 roku ujawniono, że lekarz odwiedził więzienie w celu podania botoksu. Niezwykle ciekawa prośba.

Udostępnij
Sprawdź także  Amazon Prime Video stawia na meksykańskie produkcje

Zostaw odpowiedź