Lilia Aragón, zmarła wielka meksykańska aktorka


Byłą podziwiana za swoją rozległą karierę artystyczną 


Narodowe Stowarzyszenie ów (La Asociación Nacional de Actores – ANDA) potwierdziło ich partnerki i Lilii Aragón, która zmarła w swoim domu w Cuernavaca w Morelos z powodu problemów z sercem.

„Narodowe Stowarzyszenie ów głęboko ubolewa nad śmiercią naszej koleżanki Lilii Aragón del Rivero, która była sekretarzem generalnym naszego związku w latach 2006-2010. Składamy szczere kondolencje dla jej rodziny i przyjaciół. Spoczywaj w pokoju” – napisali w swoim koncie z Twittera.

Lilia Isabel Aragón del Rivero, prawniczka, absolwentka UNAM, została uznana za pierwszą aktorkę telewizyjną, filmową i teatralną. Urodziła się 22 września 1938 w Cuautla Morelos, była matką czwórki dzieci i wyszła dwa razy za mąż, pierwszy raz z Enrique Soto, a drugi z Guillermo Mendizábalem.Aragon nakręciła około 23 ów, wśród których są m.in.  „La divina Lola”, „Veneno para las hadas”, „Ángel de Fuego”

W telewizji miała bardzo płodną karierę, w której wyróżniała się w telenowelach, takich jak „Los bandidos del río silencio”, „Cuna de Lobos”, „Rosa Salvaje” , „La Casa al final de la calle”, „Abrázame muy fuerte / W niewoli uczuć” oraz w najnowszych: „Por amar sin ley” i „Vencer el miedo”.

Swoje początki w teatrze miała na uniwersytecie, ale zawodowo wyróżniała się w wielu aspektach.

Była również częścią meksykańskiej polityki, gdzie była deputowaną w latach 2004-2006 z ramienia Partii Rewolucyjno-Instytucjonalnych (PRI), a dużą część swojej kariery była zdeterminowana, aby walczyć na korzyść swoich kolegów aktorów, dlatego była też sekretarzem generalnym ANDA w latach 2006-2010.

Udostępnij
Sprawdź także  Eric del Castillo pokazuje swój powrót do telenoweli po niespodziewanej wizycie w Televisa

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź