Top 10 brazylijskich telenoweli, które podbiły świat


pokazała, że ​​przemysł rozrywkowy ma się u nich dobrze


Po premierze pierwszej brazylijskiej telenoweli w 1950 roku kraj stał się eksporterem opowiadań miłosnych oklaskiwanych na całym świecie.

1. (W niewoli przeszłości 2012)

Wyprodukowana przez Rede Globo ta odnosząca sukcesy została wyemitowana po raz pierwszy w 2012 roku i stała się międzynarodowym sukcesem, bijąc nawet rekordy w Meksyku, ponieważ jest to jedyna brazylijska , która została powtórzona ponad trzy razy w tamtym kraju.

W rolach głównych występują Débora Falabella, Cauã Reymond i Murilo Benício, a także są antagonistyczne udziały Adriany Esteves i Marcello Novaesa. Fabuła opowiada historię Rity, kobiety, która szuka zemsty na Carminie za zabicie jej ojca, gdy była dzieckiem i pozostawienie jej na śmietniku, gdzie znalazła miłość Jorgito, którą będzie starał się odzyskać w dorosłym życiu.

Należy zauważyć, że pojawiła się w magazynie Forbes w Stanach Zjednoczonych jako prawdziwy fenomen światowej telewizji i jako najbardziej dochodowa telenowela w historii.

W języku polskim telenowela zadebiutowała 21 stycznia 2014 na kanale dla Polaków za granicą iTVN, a w Polsce 15 grudnia 2014 w serwisie Player. W obu przypadkach emisja odbywała się pod tytułem W niewoli przeszłości. Od 25 stycznia 2016 telenowela emitowana była przez stację Polo TV. Od 9 listopada 2016 emisja odbywała się także na kanale Nowa TV. W obu stacjach telenowela emitowana jest pod tytułem Avenida Brasil – Zranione uczucia.


2. Amor à Vida, Rastros de Mentiras (Rzeka kłamstw 2013)

Amor à Vida, hiszp. Rastros de mentiras, to kolejny wielki sukces sieci telewizyjnej Rede Globo, której premiera odbyła się w 2013 roku, a w rolach głównych wystąpili Paolla Oliveira i Malvino Salvador.

Historia opowiada o tym, jak Paloma żyje w konfliktowych relacjach z rodziną, odkąd została potajemnie adoptowana. Najsmutniejsze jest to, że jej brat Felix za wszelką cenę chce ją wyeliminować i odziedziczyć majątek po rodzicach, lekarzach, którzy są właścicielami szpitala.

Warto wspomnieć, że tylko w pierwszym rozdziale telenowela odnotowała średnio 35,5 punktów oglądalności i 37 szczytów z 59% udziałem.

Telenowela była emitowana w Polsce od 3 września 2014 do 20 kwietnia 2015 roku na kanale TVN3. A Escrava Isaura (Niewolnica Izaura – 2004)

Jeśli chodzi o wielkie brazylijskie telenowele, A Escrava Isaura jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie.

Sprawdź także  Pasión de gavilanes 2: Zdrada Jimeny przez Óscara zaskoczyła samą Paolę Rey

Wyemitowana została po raz pierwszy przez Rede Record w 2004 roku, jako adaptacja wersji Rede Globo de Televisión z 1976 roku, wystąpili tam Bianca Rinaldi i Théo Becker, którzy wyróżniali się w swoich rolach, pozostawiając historię Isaury, która urodziła się w 1834 roku. i będzie musiała pokonać wielkie przeszkody w swoim życiu.

W Polsce telenowela była emitowana na kanale Zone Romantica. 


4. El Clon (Klon – 2001)

Kolejny wielki sukces Rede Globo w 2001 roku, który został później wyeksportowany do ponad 90 krajów, gdzie spodobała im się historia Jade, młodej Arabki, która będzie musiała zamieszkać z rodziną ojca w Maroku, ponieważ oboje jej rodzice zmarli.

Ale wszystko się dla niej zmieni, gdy pozna Lucasa, romantycznego młodego mężczyznę, który ma brata bliźniaka o imieniu Diogo.

Różnice kulturowe uniemożliwią ich miłość, więc będą musieli walczyć, by być razem. Fabuła skupia się na problemach klonowania, narkotyków i konfliktów międzykulturowych.

W 2010 powstał z Sandrą Echeverría i Mauricio Ochmann


5. Terra Nostra (1999)

Melodramat, w którym w rolach antagonistycznych wystąpili Thiago Lacerda i Ana Paula Arósio, w towarzystwie Carolina Kasting, Marcello Antony, Claudia Raia i Angela Vieira, miał swoją premierę w 1999 roku.

Terra Nostra to brazylijska telenowela, która została wyprodukowana i wyemitowana w Rede Globo w 1999 roku. Akcja rozgrywa się pod koniec XIX wieku i rozgrywa się w czasach, gdy w Brazylii uwolniono niewolników i istniała potrzeba pracowników, zwłaszcza na brazylijskich fazendach kawowych.

Należy zauważyć, że sukces tej produkcji był taki, że według pomiarów Ibope zarejestrowała oglądalność na poziomie 55 punktów, co spowodowało jej eksport do ponad 80 krajów.

6. Xica Da Silva (1996)

Miłośnicy historycznych telenoweli mogą oddać się historii Franciski da Silva de Oliveira, lepiej znanej jako Xica Da Silva, brazylijskiej niewolnicy, później wyzwolonej, znanej ze swej urody, która w drugiej połowie roku stała się postacią o wielkim bogactwie i wpływach w XVIII wieku w swoim kraju.

Sprawdź także  Koronawirus zagraża pocałunkom w telenowelach

W tym melodramacie napisanym przez Walcyra Carrasco i wyreżyserowanym przez Waltera Avanciniego zagrali Taís Araújo wraz z Victorem Wagnerem z antagonistycznym udziałem Drica Moraes jako złą Violante.

Został wyemitowany w Brazylii w 1996 roku, a później w innych krajach w tym aż do Afryki.

Jest uważana za jedną z najsłynniejszych telenowel o niewolnictwie, obok A esclava Isaura


7. O rei do gado (Dziedziczna nienawiść – 1996)

Ta telenowela pod oryginalną nazwą „O rei do gado” została wyemitowana w 1996 roku i miała łącznie 209 odcinków w oryginalnej wersji i 130 na kanale SIC w Portugalii.

Fabuła, w której występują Antônio Fagundes i Patrícia Pillar, toczy się wokół Enrico i Giovanny, dzieci dwóch sąsiednich rodzin, Mezengas i Berdinazzi, którzy, podobnie jak Romeo i Julia, zakochują się w sobie pomimo dezaprobaty obu rodzin.

W wyniku tej zakazanej miłości narodzi się Bruno, który stanie się najważniejszym hodowcą bydła i zostanie uznany za „Króla bydła – O rei do gado”.8. Da cor do pecado (Barwy grzechu – 2004)

Wyprodukowany i wyemitowany przez Red Globo de Televisión w 2004 roku, z udziałem Taísa Araújo i Reynaldo Gianecchini, rozkochali widzów w całym kraju i na świecie.

Akcja telenoweli rozciąga się na przestrzeni 12 lat. Opowiada o miłości Paca, syna najbogatszego człowieka w Brazylii, do ubogiej Murzynki Prety.

W Polsce po raz pierwszy emitowany był przez telewizję TVN od 9 stycznia 2006 do 25 sierpnia 2006


9. Chocolate com Pimenta  (2003)

Wyemitowana między 8 września 2003 a 8 maja 2004 telenowela rozgrywa się w latach 20. XX wieku w fikcyjnym mieście Ventura w Brazylii i opowiada historię wyśmiewanej przez wszystkich słodkiej oraz skromnej dziewczyny, która zostanie piękną milionerką dzięki poślubienie hojnego i wspaniałego przyjaciela.

W tym melodramacie występują Mariana Ximenes i Murilo Benício.


10. Pantanal (1990)

Jeśli istnieje telenowelaa, która pobiła rekordy, to bez wątpienia jest to Pantanal, którą po raz pierwszy wyemitowano 27 marca 1990 roku.

Fabuła kręci się wokół José Leoncio, zamożnego właściciela ziemskiego z brazylijskiego regionu Pantanal, który zakochuje się w Madeleine, pięknej i wyrafinowanej kobiecie z Rio de Janeiro.

Ta telenowela zdobyła wspaniałe nagrody, wśród których znalazła się najlepsza telenowela, , i reżyser z Associação Paulista de Críticos de Arte.Jeśli lubisz oglądać seriale w sypialni, a Twoja sypialnia jest na poddaszu to koniecznie sprawdź jakie kolory do sypialni na poddaszu warto wybierać.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź