Malverde, el santo patrón: krok po kroku, jak zbudowano miasto, w którym nagrywany jest serial


Malverde, el santo patrón to pierwsza seria z epoki i jeden z największych projektów Telemundo w 2021 roku


Wysiłek włożony w stworzenie scenografii do akcji rozgrywającej się pod koniec XIX wieku jest naprawdę imponujący. 

Oprócz widowiskowej obsady produkcja zadbała o każdy szczegół, aby przenieść na ekrany historię bandyty Jesúsa Malverde.

Według legendy Meksykanin udał się do dżungli, aby napadać na właścicieli ziemskich i najbogatsze rodziny w regionie, żeby pomóc i chronić najsłabszych. Jego popularność wzrosła tak bardzo, że zaniepokoił władze, które zaoferowały dużą nagrodę za jego schwytanie. 

Aby odtworzyć ambitną serię, zespół zbudował miasto z 1910 roku w meksykańskim Parku Narodowym Cumbres del Ajusco. 

Niedawno Telemundo udostępnił pierwsze zdjęcia z planu filmowego i ujawnił szczegóły na jego temat. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że projekt ma 11 budynków z 77 zestawami nagraniowymi, starannie zaprojektowanymi, aby dokładnie odtworzyć atmosferę tamtych czasów. 

„Aby opowiedzieć historię tak kultową jak Malverde, pracowaliśmy nad scenariuszem oraz scenografią, uwzględniając tekstury, obrazy, symbolikę i reprezentatywne elementy epoki. Współpracujemy z zespołem ponad 190 osób, aby zbudować całe miasto ”- wyjaśnił Carlos Santana, prezes Telemundo Global Studios. 

„Jesteśmy pewni, że nasi widzowie będą mogli cofnąć się w czasie, ciesząc się historią legendarnego Malverde” – dodał. 

Data premiery Malverde

Historia z udziałem Pedro Fernándeza nie ma jeszcze daty premiery, ale oczekuje się, że nastąpi to pod koniec tego roku. 

Oprócz wspomnianego aktora w obsadzie znaleźli się m.in. Carolina Miranda, Alejandro Nones, Mark Tacher, Isabella Castillo, Ivonne Montero i Sofía Castro.

Udostępnij
Sprawdź także  Entre Hombres: oczekiwana argentyńska produkcja, która pojawi się na HBO Max pod koniec miesiąca (w Polsce nie wiadomo kiedy)

Zostaw odpowiedź