Nominowani do nagród Goya 2021 – w tym nominacja dla 'Boże Ciało'


Antonio Banderas i María Casado zaprezentują galę 6 marca podczas ceremonii, która odbędzie się w Maladze


Aktorzy Ana Belén i Daniel Rovira byli odpowiedzialni za przeprowadzenie w ten poniedziałek, 18 stycznia, odczytania nominacji do 35. nagród Goya: Adú z 14 nominacjami, Las niñas i Akelarre z dziewięcioma, a La boda de Rosa z ośmiomaMaría Casado i Antonio Banderas zaprezentują ceremonię 6 marca w Maladze, w Teatrze Soho. Goya of Honor w 2021 roku przypada aktorce Ángeli Molina.

Wyróżnienie to nominacja dla produkcji z Polski: 'Boże ciało' jako filmu europejskiego!

Oto pełna lista nominowanych do nagrody Goya Awards 2021:

Najlepszy film

– Adú, de Salvador Calvo.

-Ane, deDavid Pérez Sañudo.

– La boda de Rosa, deIcíar Bollaín.

– Las niñas, de Pilar Palomero.

-Sentimental, de Cesc Gay.


Najlepszy reżyser

– Salvador Calvo, por Adú.

– Juanma Bajo Uloa, por Baby.

– Icíar Bollaín, por La boda de Rosa.

– Isabel Coixet por Nieva en Benidorm.


Najlepszy aktor pierwszoplanowy

– Mario Casas por No matarás.

– Javier Cámara por Sentimental.

– Ernesto Alterio por Un mundo normal.

– David Verdaguer por Uno para todos.


Najlepsza aktorka pierwszoplanowa

– Amaia Aberasturi, por Akelarre.

– Patricia López Arnaiz, por Ane.

– Kiti Mánver, por El inconveniente.

– Candela Peña, por La boda de Rosa.


Najlepszy nowy reżyser

-David Pérez Sañudo por Ane.

-Bernabé Rico por El inconveniente.

-Pilar Palomero por Las niñas.

-Nuria Giménez Lorang por My Mexican Bretzel.


Najlepszy scenariusz oryginalny

– Alejandro Hernández por Adú.

– Claro García y Javier Fesser por Historias lamentables.

– Alicia Luna e Icíar Bollaín por La boda de Rosa.

– Pilar Palomero por Las niñas.


Najlepszy scenariusz adaptowany

– David Pérez Sañudo y Marina Parés Pulido por Ane.

– Bernardo Sánchez y Marta Libertad Castillo por Los europeos.

– David Galán Galindo y Fernando Navarro por Orígenes secretos.

– Cesc Gay por Sentimental.


Najlepsza muzyka oryginalna

– Roque Baños por Adú.

– Aránzazu Calleja y Maite Arroitajauregi por Akelarre.

– Bingen Mendizábal y Koldo Uriarte por Baby.

– Federico Jusid por El verano que vivimos.


Najlepsza oryginalna piosenka

– Sababoo – Compositores: Cherif Badua y Roque Baños por Adú.

– El verano que vivimos – Compositores: Alejandro Sanz y Alfonso Pérez Arias por El verano que vivimos.

– Que no, que no – Compositores: María Rozalén por La boda de Rosa.

– Lunas de papel – Compositores: Carlos Naya por Las niñas.


Najlepszy aktor drugoplanowy

– Álvaro Cervantes por Adú.

– Sergi López por La boda de Rosa.

– Juan Diego Botto por Los europeos.

– Alberto San Juan por Sentimental.


Najlepsza aktorka drugoplanowa

– Juana Acosta por El inconveniente.

– Verónica Echegui por Explota Explota.

– Nathalie Poza por La boda de Rosa.

– Natalia de Molina por Las niñas.


Najlepszy nowy aktor

– Adam Nourou por Adú.

– Chema del Barco por El plan.

– Jannick por Historias lamentables.

– Fernando Valdivieso por No matarás.


Najlepsza nowa aktorka

– Jone Laspiur por Ane.

– Paula Usero por La boda de Rosa.

– Milena Smith por No matarás.

– Griselda Siciliani por Sentimental.


Najlepsza produkcja

– Ana Parra y Luis Fernández Lago por Adú.

– Guadalupe Balaguer Trelles por Akelarre.

– Carmen Martínez Muñoz por Black Beach.

– Toni Novella por Nieva en Benidorm.


Najlepsze zdjęcia

– Sergi Vilanova por Adú.

– Javier Agirre por Akelarre.

– Ángel Amorós por Black Beach.

– Daniela Cajías por Las niñas.


Najlepszy montaż

– Jaime Colis por Adú.

– Fernando Franco y Miguel Doblado por Black Beach.

– Sergio Jiménez por El año del descubrimiento.

– Sofi Escudé Las niñas.


Najlepszy kierunek artystyczny

– César Macarrón por Adú.

– Mikel Serrano por Akelarre.

– Montse Sanz por Black Beach.

– Mónica Bernuy por Las niñas.


Najlepszy projekt kostiumów

– Nerea Torrijos por Akelarre.

– Cristina Rodríguez por Explota Explota.

– Arantxa Ezquerro por Las niñas.

– Lena Mossum por Los europeos.


Najlepszy makijaż i fryzura

– Elena Cuevas, Mara Collazo y Sergio López por Adú.

– Beata Wotjowicz y Ricardo Molina por Akelarre.

– Milu Cabrer y Benjamín Pérez por Explota Explota.

– Paula Cruz, Jesús Guerra y Nacho Díaz por Orígenes secretos.


Najlepszy dźwięk

– Eduardo Esquide, Jamaica Ruíz García, Juan Ferro y Nicolas de Poulpiquet por Adú.

– Urko Garai, Josefina Rodriguez, Frédéric Hamelin y Leandro de Loredo por Akelarre.

– Coque Lahera, Nacho Royo-Villanova y Sergio Testón por Black Beach.

– Mar González, Francesco Lucarelli y Nacho Royo-Villanova por El plan.


Najlepsze efekty specjalne

– Raúl Romanillos y Míriam Piquer por Adú.

– Mariano García Marty y Ana Rubio por Akelarre.

– Raúl Romanillos y Jean-Louis Billiard por Black Beach.

– Raúl Romanillos y Míriam Piquer por Historias lamentables.

Najlepszy film animowany (i zwycięzca jako jedyny nominowany)

– La gallina Turuleca.


Najlepszy film dokumentalny

– Anatomía de un dandy, de Alberto Ortega y Charlie Arnaiz.

– Cartas mojadas, de Paula Palacios.

– El año del descubrimiento, deLuis López Carrasco.

– My Mexican Bretzel, deNuria Giménez Lorang.


Najlepszy film iberoamerykański

– El agente topo.

– El olvido que seremos.

– La llorona.

– Yo no estoy aquí.


Najlepszy film europejski

– Corpus Christi (Polska)

– El oficial y el espía.

– El padre.

– Falling.


Najlepszy film krótkometrażowy

– 16 de decembro.

– A la cara.

– Beef.

– Gastos incluidos.

– Lo efímero.

Mejor cortometraje documental

– Biografía del cadáver de una mujer.

– Paraíso en llamas.

– Paraíso.

– Solo son peces.


Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

– Blue & Malone: Casos imposibles.

– Homeless Home.

– Metamorphosis.

– Vuela.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *