Nagrody Goya 2021 odbędą się 27 lutego


Hiszpańska Akademia Filmowa wkrótce ogłosi więcej szczegółów na temat gali


35. edycja Premios Goya odbędzie się w sobotę 27 lutego 2021 r., co ogłosiła we wtorek Cinema Academy.

Hiszpańska Akademia utrzymuje w ten sposób zaplanowany kalendarz i ogłasza, że ​​„wkrótce” poinformuje o szczegółach gali, w tym o mieście, które będzie gospodarzem w przyszłym roku.

Decyzja została ogłoszona po wirtualnym spotkaniu zwołanym przez zarząd instytucji pod przewodnictwem Mariano Barroso w celu oceny sytuacji po pandemii koronawirusa , która zmieniła międzynarodowy kalendarz premier i uroczystości.Tak więc wczoraj Stowarzyszenie prasy zagranicznej Hollywood ogłosiło, że Złote Globy , które tradycyjnie odbywają się na początku stycznia, zostaną przełożone na 28 lutego, to znaczy dzień po Goyi.

Akademia Hollywood ogłosiła również w zeszłym tygodniu, że Oscary zostaną przyznane 25 kwietnia 2021 r. , a Brytyjska Akademia Sztuki Telewizyjnej i Filmowej odroczyła Bafta do 11 kwietnia.

Zamknięcie kin na całym świecie, z powodu pandemii koronawirusa, zmuszone było opóźnić premiery, ponieważ niektóre tytuły – nieliczne – trafiają bezpośrednio na platformy.

Z tego powodu Akademia ogłosiła 11 maja, że ​​Goya 2021 wyjątkowo zaakceptuje konkurujące filmy, które zostały zmuszone do wydania bezpośrednio na VOD w wyniku pandemii.

W Hiszpanii kina w ostatnich tygodniach stopniowo się otwierały. W najbliższy piątek zostanie wydany pierwszy hiszpański film pandemiczny „La cinta de Álex ”, a inni mają już potwierdzone daty premier na kolejne tygodnie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *