Alejandro Sanz i Rozalen nominowani do najlepszej oryginalnej piosenki Goya 2021


Akademia Filmowa w Hiszpanii ujawniła swoją listę kandydatów do nagród Goya w kategoriach muzycznych, a wśród nominowanych do najlepszej oryginalnej piosenki są Alejandro Sanz i María Rozalén. Ta dwójka mistrzów muzyki hiszpańskiej powalczy o wielką nagrodę 6 marca, kiedy to odbędzie się 35. edycja najważniejszego hiszpańskiego konkursu filmowego.

Ich kompozycje do filmów El verano que vivimos i La boda de Rosa, były ulubionymi przez kilka miesięcy. Rozalén dała nam Que no, que no, główną piosenkę do La boda de Rosa, a zamierza rywalizować z Alejandro Sanz  z utworem El verano que vivimos

Jestem szczęśliwy, wdzięczny, podekscytowany. Kilka razy budzisz się w poniedziałek z nominacją Goya za najlepszą oryginalną piosenkę. Dziękuję ” – napisał kompozytor z Madrytu, gdy tylko dowiedział się, że został nominowany do nagrody.Przed nimi dwóch silnych zawodników. Z jednej strony Senegalczyk Cherif Barua i weteran,kompozytor Roque Baños, którzy wyprodukowali piosenkę Sababoo dla Adú , filmu, który jest zdecydowanym faworytem wieczoru z 14 nominacjami. Piękny utwór, który wywodzi się bezpośrednio z ducha ludów afrykańskich i wzmacnia walkę o przetrwanie we wrogim i niesprawiedliwym wszechświecie.

Kolejnym, który ma duże szanse na sukces, jest aragończyk Carlos Naya , który debiutuje w tego typu konkursach dzięki autorskiemu utworowi do Las niñas. Jego piękne Lunas de papel przenoszą nas z powrotem do Hiszpanii, w której odbywały się targi w Sewilli, do szkół zakonnych i dzieciństwa naznaczonego przemianami społeczno-kulturowymi.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *