Latin Grammy 2020: Oto wszyscy zwycięzcy


21. Latin Grammy Awards za nami


J balvin przewodził liście nominacji z 13. Bada Bunny miał dziewięć a Ozuna osiem

Zobacz pełną listę zwycięzców aktualizowaną na żywo poniżej:

GENERAL FIELD:


Record Of The Year

  • „China” — Anuel AA, Daddy Yankee, Karol G Featuring Ozuna & J Balvin
  • „Cuando Estés Aquí” — Pablo Alborán
  • „Vete” — Bad Bunny
  • „Solari Yacumenza” — Bajofondo Featuring Cuareim 1080
  • „Rojo” — J Balvin
  • „Tutu” — Camilo Featuring Pedro Capó
  • „Lo Que En Ti Veo” — Kany García & Nahuel Pennisi
  • „Tusa” — Karol G & Nicki Minaj
  • „René” — Residente
  • „Contigo” — Alejandro Sanz — ZWYCIĘZCA

Album Of The Year

  • YHLQMDLG — Bad Bunny
  • Oasis — J Balvin & Bad Bunny
  • Colores — J Balvin
  • Por Primera Vez — Camilo
  • Mesa para Dos — Kany García
  • Aire (Versión Día) — Jesse & Joy
  • Un Canto Por México, Vol. 1 — Natalia Lafourcade — ZWYCIĘZCA
  • Pausa — Ricky Martin
  • La Conquista del Espacio — Fito Páez
  • Cumbiana — Carlos Vives

Song Of The Year

  • „ADMV” — Vicente Barco, Edgar Barrera, Maluma & Stiven Rojas, songwriters (Maluma)
  • „Bonita” — Juanes, Mauricio Rengifo, Andrés Torres & Sebastián Yatra, songwriters (Juanes & Sebastián Yatra)
  • „Codo Con Codo” — Jorge Drexler, songwriter (Jorge Drexler)
  • „El Mismo Aire” — Edgar Barrera, Camilo, Jon Leone, Richi López & Juan Morelli, songwriters (Camilo)
  • „For Sale” — Alejandro Sanz & Carlos Vives, songwriters (Alejandro Sanz & Carlos Vives)
  • „#ELMUNDOFUERA (Improvisación)” — Alejandro Sanz, songwriter (Alejandro Sanz)
  • „Lo Que En Ti Veo” — Kany García, songwriter (Kany García & Nahuel Pennisi)
  • „René” — Residente, songwriter (Residente) — ZWYCIĘZCA
  • „Tiburones” — Oscar Hernández & Pablo Preciado, songwriters (Ricky Martin)
  • „Tusa” — Kevyn Mauricio Cruz Moreno, Karol G, Nicki Minaj & Daniel Oviedo Echavarría, songwriters (Karol G & Nicki Minaj)
  • „Tutu” — Camilo, Jon Leone & Richi López, songwriters (Camilo Featuring Pedro Capó)

Best New Artist

  • Anuel AA
  • Rauw Alejandro
  • Mike Bahía — ZWYCIĘZCA
  • Cazzu
  • Conociendo Rusia
  • Soy Emilia
  • Kurt
  • Nicki Nicole
  • Nathy Peluso
  • Pitizion
  • Wos

FIELD 1 – POP:


Best Pop Vocal Album

  • Spoiler — Aitana
  • Prisma — Beret
  • Por Primera Vez — Camilo
  • Más Futuro Que Pasado — Juanes
  • Pausa — Ricky Martin —ZWYCIĘZCA

Best Traditional Pop Vocal Album

  • La Metamorfosis – Reily Barba
  • Compadres – Andrés Cepeda & Fonseca —ZWYCIĘZCA
  • Trece – Andrés Cepeda
  • ¡Spangled! – Gaby Moreno & Van Dyke Parks
  • Mirándote a los Ojos – José Luis Perales

Best Pop Song

  • “Amor En Cuarentena” – Raquel Sofía, songwriter (Raquel Sofía)
  • “Bonita” – Juanes, Mauricio Rengifo, Andrés Torres & Sebastián Yatra, songwriters (Juanes y Sebastian Yatra)]
  • “Cuando Estés Aquí” – Pablo Alborán, songwriter (Pablo Alborán)
  • “TuTu” – Camilo, Jon Leone & Richi López, songwriters (Camilo & Pedro Capó) — ZWYCIĘZCA
  • “Una Vez Más” – Elsa Carvajal, Grettel Garibaldi, Susana Isaza & Ximena Sariñana, songwriters (Ximena Sariñana)

FIELD 2 – URBAN:

Best Urban Fusion/Performance

  • “China” – Anuel AA, Daddy Yankee, Karol G Featuring Ozuna & J Balvin
  • “Hablamos Mañana” – Bad Bunny, Duki & Pablo Chill-E
  • “Azul” – J Balvin
  • “Cántalo” – Ricky Martin, Residente & Bad Bunny
  • “Yo x Ti Tu x Mi” – Rosalía & Ozuna — ZWYCIĘZCA

Best Reggaeton Performance (New Category)

  • „Yo Perreo Sola” — Bad Bunny — ZWYCIĘZCA
  • „Morado” — J Balvin
  • „Loco Contigo” — Dj Snake & J Balvin Featuring Tyga
  • „Porfa” — Feid & Justin Quiles
  • „Chicharrón” — Guaynaa Featuring Cauty
  • „Te Soñé de Nuevo” — Ozuna
  • „Si Te Vas” — Sech & Ozuna

Best Urban Music Album

  • Emmanuel – Anuel AA
  • YHLQMDLG – Bad Bunny
  • Oasis – J Balvin & Bad Bunny
  • Colores – J Balvin — ZWYCIĘZCA
  • FERXXO (VOL 1: M.O.R.) – Feid
  • Nibiru – Ozuna
  • 1 OF 1 – Sech
  • Easy Money Baby – Myke Towers

Best Rap/Hip Hop Song

  • “Antes Que El Mundo Se Acabe” – Residente, songwriter (Residente) — ZWYCIĘZCA
  • “Narcos” – Anuel AA, songwriter (Anuel AA)
  • “Goteo” – Duki, songwriter (Duki)
  • “Kemba Walker” – Bad Bunny & Eladio Carrion, songwriters (Eladio Carrion y Bad Bunny)
  • “Medusa” – Anuel AA, J Balvin, Jhay Cortez, Josias De La Cruz, Misael De La Cruz, Sergio Roldan, Elvin Roubert & Nydia Yera, songwriters (Jhay Cortez, Anuel AA & J Balvin)

Best Urban Song

  • “Adicto” –Anuel AA, Jhay Cortez, Marco Masis „Tainy” & Ozuna, songwriters (Tainy, Anuel AA y Ozuna)
  • “Muchacha” –Alejandro „Pututi” Arce, Ángel Alberto Arce, Luis Eduardo Cedeno Konig „Pucho”, Roque Alberto Cedeno Konig „Tucutu”, Gente De Zona, Paul Irizarry Suau „Echo”, Andrea Mangiamanchi „Elena Rose”, Daniel Joel Márquez Díaz, Yasmil Jesús Marrufo & Juan Morelli, songwriters (Gente De Zona y Becky G)
  • “Rave de Favela” – Anitta, Tynashe Beam, Diplo, Eric Alberto-Lopez, MC Lan & Tropkillaz, songwriters (MC Lan, Anitta, BEAM e Major Lazer)
  • “Rojo” – J Balvin, O ‚Neill, Justin Quiles, Alejandro”Sky” Ramírez & Taiko, songwriters (J Balvin)
  • “Yo x Ti, Tu x Mi” – Pablo Diaz-Reixa „El Guincho”, Ozuna & Rosalía, songwriters (Rosalía & Ozuna) — ZWYCIĘZCA

FIELD 3 – ROCK:

Best Rock Album

  • Jueves – El Cuarteto De Nos
  • Seremos Primavera –Eruca Sativa
  • Undotrecua – Miguel Mateos
  • “Dónde Jugarán Lxs Niñxs? – Molotov — ZWYCIĘZCA
  • “Incomunicación” – Vetamadre

Best Rock Song

  • “Biutiful” – Mon Laferte, songwriter (Mon Laferte) —ZWYCIĘZCA
  • “Bola de Fuego” –Eduardo Ibeas, Felipe Ilabaca & Cristian Moraga, songwriters (Chancho En Piedra)
  • “Creo” – Eruca Sativa, songwriters (Eruca Sativa)
  • “Mario Neta” – Roberto Musso, songwriter (El Cuarteto De Nos)
  • “Yo Me Lo Merezco” – Buika, Drago, Carlos Santana, Stoneface & Jay U Xperience, songwriters (Santana Featuring Buika)

Best Pop/Rock Album

  • La Que Me Manda – Gina Chavez
  • Cabildo y Juramento – Conociendo Rusia
  • Acabadabra – Juan Galeano
  • Pangea – Los Mesoneros
  • La Conquista del Espacio – Fito Paez — ZWYCIĘZCA

Best Pop/Rock Song

  • “Dolerme” – Pablo Diaz-Reixa, Frank Dukes, Rosalía & Matthew Tavares, songwriters (Rosalía)
  • “La Canción de las Bestias” – Fito Páez, songwriter (Fito Páez) — ZWYCIĘZCA
  • “Quiero Que Me Llames” – Conociendo Rusia, songwriter (Conociendo Rusia)
  • “Quiero Vivir” – Draco Rosa & Jaime Sabines, songwriters (Draco Rosa)
  • “Últimas Palabras” – Los Mesoneros, songwriters (Los Mesoneros)

FIELD 4 – ALTERNATIVE:

Best Alternative Music Album

  • Sobrevolando – Cultura Profética — ZWYCIĘZCA
  • Disco Estimulante – Hello Seahorse!
  • 2030 – LOUTA
  • Miss Colombia– Lido Pimienta
  • Ubicación En Tiempo Real –Barbi Recanati

Best Alternative Song

  • “Buenos Aires” – Rafa Arcaute, Pedro Campos & Nathy Peluso, songwriters (Nathy Peluso)
  • “Caracoles” – Wilberto Rodríguez, songwriter (Cultura Profética)
  • “Carapazón” – Eruca Sativa, songwriters (Eruca Sativa)
  • “Chilango Blues” – Mon Laferte, songwriter (Mon Laferte)
  • “En Cantos” – Ismael Cancel, Ile & Natalia Lafourcade, songwriters (Ile & Natalia Lafourcade) — ZWYCIĘZCA

FIELD 5 – TROPICAL:

Best Salsa Album

  • 40 Años de Power – Luisito Ayala y La Puerto Rican Power
  • Tentaciones Vol. 1 – Charlie Cruz
  • 40 – Grupo Niche — ZWYCIĘZCA
  • Memorias de Navidad – Victor Manuelle
  • Un Gallo Para la Historia – Tito Rojas

Best Cumbia/Vallenato Album

  • Por El Mundo Entero – Binomio De Oro De América
  • Sigo Cantando Al Amor (Deluxe) – Jorge Celedón & Sergio Luis Rodríguez — ZWYCIĘZCA
  • Dale Play –Kvrass
  • Voz de Mujer – Karen Lizarazo
  • Los Cumbia Stars Vol. 2 – Los Cumbia Stars

Best Merengue/Bachata Album

  • The Genetics of Bachata – José Manuel Calderón
  • Bailando Contigo – Manny Cruz
  • Los Conquistadores – Grupo Mania
  • Ahora – Eddy Herrera — ZWYCIĘZCA
  • Larimar – Daniel Santacruz — ZWYCIĘZCA

Best Traditional Tropical Album

  • Este Es Nuestro Changüí – Changüí De Guantánamo
  • Pa’lante – Ernesto Fernández
  • Ícono – Orquesta Aragón — ZWYCIĘZCA
  • Failde Con Tumbao – Orquesta Failde
  • Soy Puro Teatro: Homenaje A La Lupe – Mariaca Semprún

Best Contemporary/Tropical Fusion Album

  • Energía Para Regalar — El Caribefunk
  • Mi Derriengue — Riccie Oriach
  • Mariposas — Omara Portuondo
  • Alter Ego — Prince Royce
  • Cumbiana — Carlos Vives — ZWYCIĘZCA

Best Tropical Song

  • “Búscame” – Kany García & Carlos Vives, songwriters (Kany García & Carlos Vives)
  • “Canción Para Rubén” – Rubén Blades & Carlos Vives, songwriters (Carlos Vives & Rubén Blades) — ZWYCIĘZCA
  • “Imaginarme Sin Ti” – Elvis Crespo & Maribel Vega, songwriters (Elvis Crespo y Manny Cruz)
  • “Quédate” – Paula Arenas, Debi Nova & Juan Pablo Vega, songwriters (Debi Nova & Pedro Capó)
  • “Y Basta Ya” – Pavel Nuñez, songwriter (Pavel Nuñez)

FIELD 6 – SINGER/SONGWRITER:

Best Singer-Songwriter Album

  • Sublime –Alex Cuba
  • Reciente (Adelanto) – El David Aguilar
  • Mesa Para Dos – Kany García — ZWYCIĘZCA
  • 3:33 – Debi Nova
  • Después de Todo – Yordano

FIELD 7 – REGIONAL MEXICAN:

Best Ranchero/Mariachi Album

  • Antología de la Música Ranchera — Aida Cuevas
  • Hecho en México — Alejandro Fernández — ZWYCIĘZCA
  • A Los 4 Vientos Vol. 1 „Ranchero” — Eugenia León
  • Bailando Sones y Huapangos con El Mariachi Sol de México de José Hernández — Mariachi Sol de México de José Hernández
  • AYAYAY! — Christian Nodal

Best Banda Album

  • Te Encontré – Banda La Ejecutiva De Mazatlán Sinaloa
  • Al Rey José Alfredo Jiménez – Banda Lirio
  • Playlist – Chiquis — ZWYCIĘZCA
  • Labios Mentirosos – La Arrolladora Banda El Limón De René Camacho
  • Salud Por Nuestro 25 Aniversario – La Séptima Banda

Best Tejano Album

  • Pa’La Pista y Pa’l Pisto, Vol. 1 – El Plan
  • Live In México – La Mafia — ZWYCIĘZCA
  • 25th Anniversary Contigo – Jay Pérez and the Band
  • Película, Vol. 1 – Siggno
  • It’s Time – South Tx Homies

Best Norteño Album

  • De Terán Para El Mundo – Buyuchek, La Abuela Irma Silva
  • Simplemente Gracias – Calibre 50
  • A Los 4 Vientos Vol. 2 “Norteño” – Eugenio León
  • La Historia Continúa – Los Cardenales de Nuevo León
  • Los Tigres del Norte At Folsom Prison – Los Tigres del Norte — ZWYCIĘZCA

Best Regional Song

  • “AyAyAy!” – Christian Nodal, songwriter (Christian Nodal)
  • “Caballero” – José Luis Roma, songwriter (Alejandro Fernández)
  • “Dejaré” – Lupita Infante & Luciano Luna, songwriters (Lupita Infante)
  • “#Hashtag” – Gabriel Flores, Wences Romo & Jesus Turner, songwriters (Siggno)
  • “Mi Religión” – Natalia Lafourcade, songwriter (Natalia Lafourcade) — ZWYCIĘZCA

FIELD 8 – INSTRUMENTAL:

Best Instrumental Album

  • Plays Daniel Figueiredo – Leo Amuedo
  • Cartografias – Caetano Brasil
  • Sotavento – Compasses
  • Festejo – Yamandu Costa Ft. Marcelo Jiran
  • Terra – Daniel Minimalia — ZWYCIĘZCA

FIELD 9 – TRADITIONAL:

Best Folk Album

  • A Capella – Susana Baca — ZWYCIĘZCA
  • Historias Cantadas – Gaiteros De Pueblo Santo
  • Toño García: El Último Caciue – Los Gaiteros De San Jacinto
  • Quinteto Con Voz – Quinteto Leopoldo Federico
  • Aguije – Tierra Adentro

Best Tango Album

  • Contemporary Tango Trilogy – Alejandro Fasini
  • Tango Argentino: Gardel y Piazzolla – Jorge Calandrelli
  • Fuelle y Cuerda – Gustavo Casenave — ZWYCIĘZCA
  • Comme Il Faut – Pablo Estigarribia, Victor Lavallen y Horacio Cabarcos.
  • Tango Sacro – Rodolfo Mederos & Cuarteto Q-Arte

Best Flamenco Album

  • Quimeras Del Tiempo “ILUS3” – Ezequiel Benitez
  • Tardo Antiguo – Antonio Campos
  • Vivir – Naike Ponce
  • Flamenco Son Fronteras – Antonio Rey — ZWYCIĘZCA
  • Que Suene El Cante – Antonio Reyes

FIELD 10 – JAZZ:

Best Latin Jazz/Jazz Album

  • Tradiciones – Afro-Peruvian Jazz Orchestra
  • Antidote – Chick Corea & The Spanish Heart Band
  • Carib – David Sánchez
  • Puertos: Music from International Waters – Emilio Solla Tango Jazz Orchestra — ZWYCIĘZCA
  • Sonero: The Music of Ismael Rivera – Miguel Zenón

FIELD 11 – CHRISTIAN:

Best Christian Album (Spanish Language)

  • Caminemos Con Jesus – Tony Alonso
  • Único – Amalfi
  • Atmósfera – Arthur Callazans
  • Soldados – Alex Campos — ZWYCIĘZCA
  • ¿Quién Dijo Miedo? – Gilberto Daza
  • A la Medianoche – Elevation Worship
  • Hay Más – Hillsong Worship
  • Origen y Esencia – Jesús Adrian Romero

Best Portuguese Language Christian Album

  • Catarse: Lado A – Daniela Araújo
  • Reino – Aline Barros — ZWYCIĘZCA
  • Profundo – Ministério Mergulhar
  • Maria Passa A Frente – Padre Marcelo Rossi
  • Memórias II (Ao Vivo Em Belo Horizonte/ 2019) – Eli Soares

FIELD 12 – PORTUGUESE LANGUAGE:

Best Portuguese Language Contemporary Pop Album

  • N – AnaVitória
  • Enquanto Estamos Distantes – As Bahias e a Cozinha Mineira
  • Apká! – Céu — ZWYCIĘZCA
  • Guaia – Marcelo Jeneci
  • EU – Melim Featuring Você

Best Portuguese Language Rock or Alternative Album

  • Amarelo – Emicida — ZWYCIĘZCA
  • Little Electric Chicken Heart – Ana Frango Elétrico
  • Letrux Aos Prantos – Letrux
  • Universo Do Canto Falado – Rapadura
  • Na Mao As Flores – Suricato

Best Samba/Pagode Album

  • Mangueira – Amenina Dos Meus Olhos – Maria Bethânia
  • Martinho 8.0 – Bandeira Da Fé: Um Concerto Pop- Clássico (Ao Vivo) – Martinho da Vila
  • Samba Jazz De Raiz, Claudio Jorge 70 – Cláudio Jorge — ZWYCIĘZCA
  • Fazendo Samba – Moacyr Luz e Samba do Trabalhador
  • Mais Feliz – Zeca Pagodinho

Best MPB (Musica Popular Brasileira) Album

  • O Amor No Caos Volume 2 – Zeca Baleiro
  • Belo Horizonte – Toninho Horta & Orquestra Fantasma — ZWYCIĘZCA
  • Bloco Na Rua – Ney Matogrosso
  • Planeta Fome – Elza Soares
  • Caetano Veloso & Ivan Sacerdote – Caetano Veloso & Ivan Sacerdote

Best Sertaneja Music Album

  • #Isso É Churrasco (Ao Vivo) – Fernando & Sorocaba
  • Origens [Ao Vivo Em Sete Lagoas, Brazil / 2019] – Paula Fernandes — ZWYCIĘZCA
  • Livre – Vol. 1 – Lauana Prado
  • Churrasco Do Teló Vol. 2 – Michel Teló
  • Por Mais Beijos Ao Vivo – Zé Neto & Cristiano

Best Portuguese Language Roots Album

  • Veia Nordestina – Mariana Aydar — ZWYCIĘZCA
  • Aquí Está-Se Sossegado – Camané & Mário Laginha
  • Acaso Casa Ao Vivo – Mariene De Castro e Almério
  • Targino Sem Limites – Targino Gondim
  • Obtalá – Uma Homenagem A Mae Carmen – Grupo Ofa
  • Autentica – Margareth Menezes

Best Portuguese Language Song

  • „A Tal Canção Pra Lua (Microfonado)” — Vitor Kley, songwriter (Vitor Kley & Samuel Rosa)
  • „Abricó-De-Macaco” — Francisco Bosco & João Bosco, songwriters (João Bosco) — ZWYCIĘZCA
  • „Amarelo (Sample: Sujeito de Sorte – Belchior)” — Dj Duh, Emicida & Felipe Vassão, songwriters (Emicida Featuring Majur & Pabllo Vittar)
  • „Libertação” — Russo Passapusso, songwriter (Elza Soares & BaianaSystem Featuring Virgínia Rodrigues)
  • „Pardo” — Caetano Veloso, songwriter (Céu)

FIELD 13 – CHILDRENS:

Best Latin Children’s Album

  • Viva La Fiesta – Colegio De Música De Medellín
  • Paseo Lunar – The Lucky Band
  • Artistas de Profesión – Sophia
  • Canta y Juega – Tina Kids — ZWYCIĘZCA
  • Sonidos Que Cuentan – Veleta Roja

FIELD 14 – CLASSICAL:

Best Classical Album

  • Eternal Gratitude – Paulina Leisring & Domingo Pagliuca; Samuel Pilafian, album producer — ZWYCIĘZCA
  • José Antonio De Almeda Prado: Piano Concerto No. 1 Aurora – Concerto Fribourgeois – Fabio Mechetti, Conductor, Minas Gerais Philharmonic Orchestra & Sonia Rubinsky, Soloist; Ulrich Schneider, album producer
  • King Mangoberry: Music of Ricardo Lorenz –Michigan State University Wind Symphony, Manuel Alejandro Rangel, Maracas & Kevin L. Sedatole, Conductor; Sergei Kvitko & David Thornton, album producers
  • La Voz del Ave – Eddie Mora; Carlos Chaves & Eddie Mora, album producers
  • The Juliet Letters – Elena Rivera y El Cuarteto Latinoamericano; Jc Vertti, album producer

Best Classical Contemporary Composition

  • „Dues Peces Per a Piano” – Joan Magrané, composer (Noelia Rodiles)
  • „Jose Serebrier: Varaciones Sinfónicas Sobre Bach Para Piano Y Orquesta” – José Serebrier, composer (José Serebrier, Alexandre Kantorow & RTÉ National Symphony Orchestra) Track from: Jose Serebrier Variaciones Sinfónicas Sobre B A C H Para Piano Y Orquesta
  • „Pataruco: Concierto Para Maracas Venezolanas Y Sinfónica de Vientos” – Ricardo Lorenz, composer (Kevin L. Sedatole Conducting Michigan State University Wind Symphony, Manuel Alejandro Rangel, Maracas)
  • „Sacre” – Carlos Fernando López & José Valentino, composers (Carlos Fernando López) — ZWYCIĘZCA
  • „Sine Nomine” – Eddie Mora, composer (Eddie Mora)

FIELD 15 – ARRANGING:

Best Arrangement

  • “La Flor de la Canela” – Lorenzo Ferrero, arranger (Afro-Peruvian Jazz Orchestra) — ZWYCIĘZCA
  • “Te Extraño” – Daniel Barón, arranger (Dani Barón)
  • “Asas Fechadas” – John Beasley & Maria Mendes, arrangers (Maria Mendes Featuring Metropole Orkest & John Beasley)
  • “Bésame Mucho” – Ariel García & Carlos Peña, arrangers (Carlos Peña y Su Big Band & Daniela Calvario)
  • “Guapanguito” – Rosino Serrano, arranger (Rosino Serrano & Orquesta Moderna Featuring Gianluca

FIELD 16 – RECORDING PACKAGE:

Best Recording Package

  • Jinetes Del Apocalipsis – Daniela Herrera Ramírez & Ricardo Pollman, art directors (Alejandro De La Garza)
  • Lado A – Lucia Arias, Edgar Guerra & Fabli Soto, art directors (Alerta Rocket)
  • MSDL – Canciones Dentro De Canciones – Gorka Olmo & Vetusta Morla, art directors (Vetusta Morla)
  • Salto Al Color – Eva Amaral & Xabi Blanco, art directors (Amaral)
  • Soy Puro Teatro – Homenaje a La Lupe – Pedro Fajardo, art director (Mariaca Semprún) — ZWYCIĘZCA

FIELD 17 – PRODUCTION:

Best Engineered Album

  • Aire (Versión Día) – Eduardo Del Aguila, Keith Gretlein, Julian Prindle, Curt Schneider, Sasha Sirota & Oskar Winberg, engineers; Josh Gudwin, mixer; Colin Leonard, mastering engineer (Jesse & Joy)
  • Apká! – Alexandre Fontanetti, Diogo Poças & Pupillo, engineers; Mike Cresswell, mixer; Felipe Tichauer, mastering engineer (Céu)
  • Quimera – Mon Dvy, Alex Ferrer, Diogo Guerra, Felipe Guevara, Innercut, Red Mojo, Stego & Filipe Survival, mixers; Alex Ferrer & Carlos Hernández Carbonell, mastering engineers (Alba Reche)
  • Sublime – John „Beetle” Bailey, engineer; John „Beetle” Bailey, mixer; Harry Hess, mastering engineer (Alex Cuba)
  • 3:33 – Daniel Bitrán Arizpe, Daniel Dávila, Justin Moshkevich, George Noriega, Erick Roman, Paul Rubinstein & JC Vertti, engineers; Miles Comaskey, Najeeb Jones & Tony Maserati, mixers; Dale Becker, mastering engineer (Debi Nova) — ZWYCIĘZCA

Producer of the Year

  • Rafa Arcaute
  • Eduardo Cabra “Visitante”
  • Pablo Díaz-Reixa “El Guincho”
  • George Noriega
  • Andrés Torres, Mauricio Rengifo — ZWYCIĘZCA

FIELD 18 – MUSIC VIDEO:

Best Short Form Music Video

  • “Saci (Remix)” – BaianaSystem & Tropkillaz / Rafael Kent, video director; Tânia Assumpção, Victor Ferrari & Rafael Marquez, video producers
  • “Rojo” – J Balvin / Colin Tilley, video director; Jamee Ranta, video producer
  • “Cubana” –Bivolt / Gabriel Augusto & Quemuel Cornelius, video directors; Francesco Civita & Henrique Danieletto, video producers
  • “Para Ya” – Porter Alexis Gómez, video director; Aura Solís, video producer
  • “TKN” – Rosalía & Travis Scott / Nicolás Méndez aka CANADA, video director; Oscar Romagosa & Laura Serra Estorch, video producers — ZWYCIĘZCA

Best Long Form Music Video

  • Una Vuelta Al Sol – Amaia / Marc Pujolar, video director; Alex Julià, Alfonso Lanza & Gabi Ruiz, video producers
  • The Warrior Women of Afro-Peruvian Music – Just Play Peru / Matt Geraghty, Araceli Poma & Daniel Thissen, video directors; Matt Geraghty & Araceli Poma, video producers
  • Los Tigres del Norte Al Folsom Prison – Los Tigres Del Norte / Tim Donahue, video director; Ilan Arboleda, Zach Horowitz, Los Tigres Del Norte & Jessicya Materano, video producers
  • Relato de la Memoria Futuro – Siddhartha / Arturo Fabián De La Fuente & Cristóbal González Camarena, video directors; Arturo Fabián De La Fuente & Cristóbal González Camarena, video producers
  • El Mundo Perdido de Cumbiana – Carlos Vives / Carlos Felipe Montoya, video director; Isabel Cristina Vásquez, video producer — ZWYCIĘZCA
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *