Sławni piosenkarze meksykańskiej muzyki regionalnej wybuchają przeciwko Latin Grammy


Kilku artystów z meksykańskiego gatunku regionalnego domaga się wyjaśnień od Latina de Artes y Ciencias de la Grabación za nieuwzględnienie ich muzyki w głównych nominacjach do Latin Grammy


Artyści z regionalnego meksykańskiego gatunku eksplodowali przeciwko Latina de Artes y Ciencias de la Grabación za to, że ich gatunek nie znalazł się w głównych kategoriach nowej edycji Latin Grammy Awards.

Akademia nie uwzględniła artystów grupowych m.in. w kategoriach najlepszego nagrania, piosenki i albumu roku, a także najlepszego nowego artysty, kiedy w środę ogłosiła nominacje. W odpowiedzi przedstawiciele gatunku zażądali wyjaśnienia w sieciach.

Pytanie „A meksykański region się nie liczy?” zalały profile artystów gatunku, wśród których istnieje wrażenie, że preferują artystów z gatunku miejskiego / urban.

„Od 14 lat gatunek Regional Mexican nie jest uwzględniany w ogólnych kategoriach Latin Grammys” – zauważyli.


View this post on Instagram

EL PUEBLO ES MI PREMIO! #elfantasma #latingrammys

A post shared by El Fantasma (@elfantasmaoficial) on


Ponadto nominacje Chiqusa Rivery w shortliście do Mejor Album de Música Banda oraz Natalii Lafourcade w kategorii Mejor Canción Regional Mexicana zostały szeroko skrytykowane przez znawców i fanów gatunku.

Ze swojej strony Chiquis w wielkim stylu świętował nominację do albumu Playlist . „Brak mi słów, nie spodziewałem się tego. Dziękuję ”- powiedział w filmie na Instagramie.

Nie minimalizując sytuacji, El Fantasma przyznał, że największym uznaniem są dla niego fani. „Ludzie są moją nagrodą” – napisał w swoich sieciach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *