Gwiazdy domagają się sprawiedliwości dla Giovanniego Lópeza


Zuria Vega, Paulina Goto, Johanna Murillo i Molotov to niektórzy z tych, którzy żałują tej sytuacji


Śmierć młodego Giovanniego Lópeza , przebywającego w areszcie policji Ixtlahuacán de los Membrillos, w metropolii Guadalajara, wstrząsnęła Meksykiem, a celebryci połączyli się na „JusticiaParaGiovanni” wideo, w którym obserwuje się gwałtowne aresztowanie za rzekome nie noszenie maski na drogach publicznych.

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie kilku policjantów pod kątem śmierci Giovanniego, chociaż przyznaje, że przyczyna jego aresztowania nie została wyjaśniona.

Giovanni López, który został aresztowany w nocy 4 maja zmarł w wyniku pobicia podczas zatrzymania przez umundurowany personel.

Chociaż początkowo mówiono, że aresztowanie miało miejsce, ponieważ 30-latek nie nosił maski na twarzy , tego popołudnia prokurator Gerardo Octavio Solís Gómez zaprzeczył, że taki był powód. Przyznał jednak, że nie zostało to wyjaśnione.

Po zabójstwie Afroamerykanina George’a Floyda z rąk policjanta w Stanach Zjednoczonych przez kilka dni temat stał się wirusowy, kilku słynnych Meksykanów, takich jak filmowiec Guillermo del Toro, Zuria Vega, José Ron, Paulina Goto , Johanna Murillo , Natalia Téllez i grupa Molotov wyraził sprzeciw temu, co stało się ostatnio w Meksyku w sprawie Giovanniego.

„Aresztowali go i pobili na śmierć, przekazali ciało z oznakami tortur, w tym raną postrzałową w nogę. Następnie próbowali uciszyć rodzinę 200 tysiącami pesos i groźbami. ZA NIEUŻYWANIE TAPABOCA. Giovanni został zabity przez policja ”, napisała Zuria Vega .Aktor José Ron powiedział: „Dosyć nadużyć ze strony policji na całym świecie! Stało się to tutaj w Meksyku. Aresztują mężczyznę za to, że nie nosi maski, i zwracają go martwego! Jego ciało miało ślady tortur i kulę w nodze! !!…

Sprawdź także  Amazon Prime Video wchodzi w format podcastów

„Giovanni został zatrzymany przez 10 policjantów w Jalisco za to, że nie przynosili maski na twarzy. Pobili go i zabili. Jego rodzinie zaoferowano 200 tysięcy pesos za milczenie i grożono im śmiercią. Jego mordercy są nadal wolni i nadal pracują ”, wskazała Paulina Goto .Wreszcie Molotov podzielił swoje stanowisko: „Policja morduje cię, ale żyją z tego, za co płacisz … #justiciaparagiovanni @enriquealfaror”.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź