Salma Hayek dołącza do #JusticiaParaGiovanni


Aktorka prosi o sprawiedliwość za pomocą obrazu, w którym pojawia się z czarną maską


Meksykańska aktorka i producentka Salma Hayek dołączyła do ruchu #JusticiaPara Giovanni, młodego mężczyzny, którego śmierć wskazuje na działania policji Jalisco. Zatem z wizerunkiem, w którym pojawia się z czarną maską, z takim napisem, wyraziła swój protest.

„Zwracamy się do meksykańskiego rządu o WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI dla Giovanniego i wszystkich osób dotkniętych brutalnością i korupcją niektórych członków meksykańskiej policji.

„I proszę tych, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo publiczne, aby znaleźli w swoich sercach siłę ludzkości i honoru, aby chronić naszych ludzi, którzy tak bardzo potrzebują bohaterów i mają wciąż nadzieję. Zmieńmy się” – to przesłanie, które opublikowała na swoim koncie na Instagramie w języku hiszpańskim i angielski.Sprawa Giovanniego Lópeza, lat 30, toczy się od miesiąca. Został zatrzymany przez członków policji Jalisco, za nie noszenie maski na twarzy w miejscu publicznym (zarządzenie z powodu koronawirusa). Potem wyglądał na pozbawionego życia i miał oznaki tortur. Policjanci nadal pracują aktywnie

W tym przypadku pojawiło się wiele znanych głosów, w tym zdobywca Oscara, Guillermo del Toro.

„Od ponad miesiąca nie ma odpowiedzi, nie ma aresztowań. To nie jest nadużycie władzy. To morderstwo. …”, na jego koncie na Twitterze.

Ze swojej strony meksykańska aktorka Zuria Vega wykorzystała tę samą sieć społecznościową, aby wyrazić swoje uczucia, więc napisała: „Giovanni nie umarł, zabiła go policja”, zdanie to powtórzył kilka razy na żółtym tle.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *