To oficjalne: Eurowizja 2020 anulowana


65. edycja Festiwalu Piosenki została przełożona z powodu kryzysu związanego z koronawirusem


65. edycja Eurowizji, która miała się odbyć w maju w Rotterdamie (Holandia), została oficjalnie odwołana . Po wielu plotkach i spekulacjach organizator konkursu ogłosił w środę, że nie obchodzi popularnego Festiwalu Piosenki z powodu globalnego kryzysu koronawirusowego .

„Po głębokich przemyśleniach ogłaszamy odwołanie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020. Próbowaliśmy znaleźć alternatywy, aby festiwal mógł się odbyć, ale niepewność spowodowana rozszerzeniem COVID-19 w całej Europie i ograniczeniami nałożonymi przez rządy telewizji uczestniczących i władze holenderskie spowodowały, że Europejska Unia Nadawców (UER) podjęła skomplikowaną decyzję o nie kontynuowaniu imprezy na żywo zgodnie z planem . Zdrowie artystów, personelu, fanów i gości , a także sytuacja w Holandii, Europie i na świecie, motywowały tę decyzję ”, wyjaśnia UER (Europejska Unia Nadawców).Oświadczenie brzmi również następująco: „Chcielibyśmy złożyć hołd całemu zespołowi nadawców goszczących w Holandii i naszym 41 członkom, którzy tak ciężko pracowali w planowaniu tegorocznej imprezy. Wszyscy jesteśmy zrozpaczeni, że konkurs piosenki Eurowizji nie może być zorganizowany w maju, ale wiemy, że cała rodzina Eurowizji będzie nadal wspierać się w tym trudnym czasie ”.

Należy pamiętać, że Blas Cantó był piosenkarzem wybranym przez TVE do reprezentowania Hiszpanii na Eurowizji 2020 z Universo .


Dlaczego nie odłożyli festiwalu?

Osoby odpowiedzialne za Eurowizję wyjaśniły również pewne wątpliwości dotyczące przyszłości tego wydarzenia. Na początek wyjaśniają, że nie odłożyli festiwalu, ponieważ „prawdopodobne jest, że obecna sytuacja w Europie pozostanie niepewna przez najbliższe miesiące” i nie można zagwarantować, że w tym czasie będą w stanie zorganizować takie wydarzenie.

O możliwości, by kandydaci wybrani na ten rok mogli wrócić do następnej edycji, UER mówi, że „zostanie to omówione z komitetem wykonawczym i uczestniczącymi organizacjami nadawczymi, a decyzja zostanie podana później”.

TVE zaprasza Blas Cantó do reprezentacji w 2021 r

Ze swojej strony TVE akceptuje i podziela decyzję UEB w oświadczeniu, w którym dziękuje Blasowi Cantó za jego zaangażowanie i zaprasza go do bycia hiszpańskim kandydatem w 2021 r . Odpowiedź piosenkarza?

„Bardzo mi przykro, ponieważ stoi za mną bardzo duża praca, niesamowity zespół ludzi od wiele miesięcy, nie tylko w mojej kandydaturze, ale na całym świecie. Ale myślę, że to słuszne. Są kraje, które zaczynają epidemię i nie wiadomo, kiedy będą w stanie to zatrzymać. A rok marży to minimum, aby festiwal odbył się w odpowiednich warunkach . Eurovisión zasługuje na to ”, powiedział artysta.

I kontynuuje: „Z mojej strony jest zobowiązanie do kontynuowania prac nad naszą kandydaturą w 2021 roku i cieszę się, że mam taką możliwość w przyszłym roku . Jest wiele rzeczy do zrobienia. Mamy zamiar wziąć Eurowizję w dobrym stylu, to będzie moja flaga i mamy czas, aby to zrobić i dać dobry występ w 2021 roku ”.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *