Blas Cantó si te vas fot. youtube

Blas Cantó wybrany do reprezentowania Hiszpanii na Eurowizji 2020


Na podstawie wewnętrznej decyzji kierownictwa


Czekanie się skończyło. Jak donosi w Wiadomościach, Blas Cantó będzie odpowiedzialny za reprezentowanie Hiszpanii na festiwalu Eurowizji 2020 . Konkurs odbędzie się w maju w Rotterdamie (Holandia).To właśnie RTVE był odpowiedzialny za wybranie 27-letniego wykonawcy z Murcji jako głosu, który będzie reprezentował hiszpański talent. Ponadto sieć publiczna zapewniła współpracę z piosenkarzem, producentami i autorami w celu „znalezienia idealnej piosenki, która uzupełni hiszpańską kandydaturę”.

Blas przyznał, że „od dziecka marzyłem o uczestnictwie w europejskim festiwalu”. I to nie mniej, ponieważ związek bohatera z festiwalem sięga 2004 roku, kiedy to przedstawił się EuroJuniorowi, aby wygrać przepustkę do Eurovision Junior . Zajął wtedy czwarte miejsce, a pierwszą pozycję zajęła María Isabel wraz z Antes Muerta Que Sencilla, która również triumfowała na europejskim festiwalu.

Ale to nie wszystko. Kiedy tłumacz Si Te Vas rozpoczął karierę w grupie muzycznej Auryn , zaprezentował się programowi Destination Eurovision , kiedy postanowił reprezentować kraj na festiwalu. Znów szczęście nie było po jego stronie. To Lucia Pérez wygrała bezpośrednie przejście na festiwal.

Mówią, że do trzech razy sztuka, prawda? Teraz Blas pojedzie do Holandii, aby zamknąć krąg, który goni go od lat, i jesteśmy pewni, że zrobi to wraz z piosenką, dzięki której pokaże silny potok głosu. Nowa edycja będzie 65. w historii festiwalu, który odbędzie się 12, 14 i 16 maja w Ahoy Arena w Rotterdamie i po raz pierwszy zgromadzi najbardziej utalentowane głosy w Europie.

Jak wspomnieliśmy w poprzednich słowach, nadal nie wiadomo, jaką piosenkę wykona na scenie w Roterdamie. Jednak sieć publiczna wystrzeliła strzałkę nadziei, że wkrótce będzie mogła ją usłyszeć.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź