Dziesięciu słynnych Meksykanów, którzy zmarli w 2019 roku


W tym roku ponosimy ciężkie straty w świecie rozrywki, kultury i sportu. Wśród Meksykanów, którzy zmarli w 2019 r., są José José, Edith González i Celso Piña …


1) José José

Po walce z rakiem trzustki „Książę piosenki” zmarł 28 września w Miami w Stanach Zjednoczonych. Wykonawca „El triste” został poddany kremacji, a część jego prochów znajduje się w Stanach Zjednoczonych, a druga w Meksyku.


EL INFORMADOR / ARCHIVO

2) Ananas Celso

„Rebelde del acordeón” zmarł 21 sierpnia w wieku 66 lat w Nuevo León z powodu zawału serca. Jego kariera rozpoczęła się w latach 80., kiedy ojciec dał mu swój pierwszy akordeon. Był pionierem w przyjmowaniu kolumbijskich rytmów cumbia i jego fuzji z innymi gatunkami.


AP / ARCHIVO

3) Edith González

Ta kobieta jest jedną z niezapomnianych twarzy telenoweli. Zmarła 13 czerwca, w wieku 54 lat, jest ofiarą raka jajnika, który został zdiagnozowany w 2016 roku. Brała udział w ponad 80 projektach, w tym w operach mydlanych, filmach i sztukach teatralnyvh.


SŁOŃCE / PLIK
SUN / ARCHIVO

4) Armando Vega Gil

Basista zespołu „Botellita de Jerez” popełnił samobójstwo 1 kwietnia po tym, jak młoda kobieta oskarżyła go o wykorzystywanie seksualne w ramach ruchu #MeTooMusicosMexicanos. W liście 63-letni muzyk wyjaśnił powody, które skłoniły go do odebrania sobie życia.


NTX / ARCHIVO

5) Francisco Toledo

Ucierpiał też świat sztuki. 5 września jeden z najważniejszych malarzy w kraju zmarł w wieku 79 lat. Artysta Oaxacan został również doceniony za swoją pracę społeczną w obronie meksykańskich zwyczajów i tradycji.


SUN / ARCHIVO

6) „El Perro Aguayo”

„ Pedro Aguayo” zmarł 3 lipca w Guadalajara w Jalisco w wieku 73 lat z powodu zawału serca. Ikona zapaśnicza przeszła na emeryturę w 2001 r. w rodzinnym Zacatecas, a w 2015 r. stracił syna Pedro Jr.


TWITTER / @mas_lucha

7) Jorge Vergara

Ten meksykański biznesmen zmarł w wieku 64 lat z powodu zatrzymania krążenia i układu oddechowego 15 listopada w Nowym Jorku. W 2018 roku Vergara opuścił wiceprezydencję Grupo Omnilife Chivas zostawiając ją w rękach swojego syna Amaury, z powodu problemów zdrowotnych.


NTX / ARCHIVO

8) Enrique Muñoz

„Quique” Muñoz zmarł 27 czerwca w wieku 56 lat z powodu zawału serca. Pamiętany jest za udział w programach takich jak „El Calabozo” lub „Matutino Exprés”, gdzie podzielił się obrazem z Estebanem Arce.


ESPECIAL

9) Armando Ramírez

10 lipca ten kronikarz CDMX zmarł. Armando Ramírez miał 67 lat i zmarł kilka dni po przedstawieniu swojej powieści „ Déjame ”. Dzieci pisarza nie rozmawiały o okolicznościach jego śmierci i poprosiły o zapamiętanie go jako miłośnika życia.


SUN / ARCHIVO

10) Gualberto Castro

27 czerwca śmierć meksykańskiego piosenkarza i aktora została potwierdzona z powodu raka. Był hospitalizowany, otrzymując chemioterapię, która nie przyniosła oczekiwanych efektów, ponieważ jego ciało nie było już odporne. Miał 84 lata.


NTX / ARCHIVO
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *