Sławni Latynosi, którzy zmarli przez COVID-19


Pandemia spowodowała śmierć tysięcy ludzi na całym świecie. Tutaj powiemy Ci, kim są zmarli latynoscy celebryci


W lutym 2020 r. infekcje COVID-19 zostały ogłoszone pandemią. Świat dosłownie stanął w miejscu, a choroba szybko się rozprzestrzeniła, powodując nasycenie szpitali, tysiące chorych i setki zgonów. Nikt nie jest wolny od zarażenia koronawirusem; w niektórych przypadkach pojawiają się komplikacje, które kończą się zgonem. Wśród ofiar jest też kilku znanych Latynosów. 


Lucia Bosè

Znana włoska aktorka Lucía Bosé zmarła 23 marca na zapalenie płuc wywołane przez koronawirusa. Miała 89 lat. Jej syn Miguel Bosé ogłosił śmierć swojej matki, nie podając dalszych szczegółów. 

4 kwietnia Luis Eduardo Aute zmarł w wieku 76 lat. Hiszpański muzyk miał różne komplikacje związane z COVID-19. Jego stan zdrowia podupadł w 2016 roku, kiedy doznał zawału serca.Enrique Vargas , hiszpański piosenkarz znany jako El Príncipe Gitano, stracił życie w wieku 88 lat po komplikacjach związanych z wyżej wymienionym wirusem. Jego śmierć nastąpiła 22 kwietnia.

Uważany za żywe dziedzictwo kulturowe miasta Meksyk, Óscar Chávez zmarł na koronawirusa w szpitalu w tym mieście 30 kwietnia. Meksykański piosenkarz i aktor miał 85 lat. W kwietniu Nick Cordero przedstawił problemy z oddychaniem, z powodu których został przyjęty do szpitala w Los Angeles w Kalifornii. Kilka dni później amputowano mu nogę. Aktor pochodzenia latynoskiego walczył z koronawirusem przez 95 dni. 6 lipca w wieku 41 lat zmarł.


Nick Baranek

W wieku 76 lat Raymundo Capetillo zmarł po zdiagnozowaniu koronawirusa. Meksykański aktor został przyjęty do szpitala w Mexico City 5 lipca 2020 roku z powodu problemów z oddychaniem. Zmarł tydzień później, 12 lipca, po dalszych komplikacjach.


Raymundo Capetillo

30 sierpnia Cecilia Romo straciła życie po kilku miesiącach walki z powikłaniami związanymi z COVID-19. Po zawale serca meksykańska aktorka została ponownie przyjęta do szpitala, gdzie zmarła 30 sierpnia w wieku 74 lat.


Cecilia Romo


W wieku 77 lat Hugo Arana został przyjęty do szpitala z powodu ciężkiego uderzenia w głowę podczas wypadku w domu. Po kilku testach wykryto, że ma COVID-19. Ciało argentyńskiego komika nie oparło się chorobie i zmarł 11 października.


Hugo Arana
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *