Time publikuje ranking 10 najlepszych filmów 2019r. Hiszpanie na czele


Zbliża się koniec roku, co prowadzi nas do podsumowania wszystkiego, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach. Amerykański magazyn Time już zaczął działać, a jednym z opublikowanych rankingów jest 10 najlepszych filmów, które ukazały się w 2019 roku .

Najbardziej zaskakujące jest to, że na pierwszym miejscu znajduje się hiszpańska produkcja. Na prestiżowej publikacji najlepszym filmem roku jest  Dolor y gloria  od Pedro Almodóvara .

„Może to być najbardziej lśniący i poruszający film Almodóvara, panorama żywych kolorów i jeszcze bardziej intensywnych emocji oraz hymn do tego, co przenosi nas w czasy, w których nasze ciała nas zdradziły ”, piszą w publikacji.Jest to jedyny całkowicie hiszpański film, który znajduje się w tym topie, w którym również jest Puñales por la espalda ( Na noże (Knives Out) ) , w którym możemy zobaczyć kubańsko-hiszpańską aktorkę Ana de Armas, której interpretację opisano w czasopiśmie jako „cudowną”.

Oto 10 tytułów na liście:

10.  Hustlers

Ta historia, która wyłoniła się z oglądania prawdziwych wiadomości, opowiada o striptizerkach w trakcie kryzysu gospodarczego z 2008 roku . Silny sojusz między kobietami dowodzony przez wspaniałą Jennifer Lopez której towarzyszy również Cardi B .

9. A beautiful day in the neighborhood

Tutaj znajdujemy najnowszą rolę Toma Hanksa, w Stanach Zjednoczonych film właśnie został wydany. Opowiadaja historię Freda Rogersa , twórcy i prezentera znanego programu telewizyjnego dla dzieci z lat 60.

8.  Dolemite Is My Name

Kontynuujemy biografię, ponieważ na ósmym miejscu spotykamy Eddiego Murphy’ego, który daje życie Rudy’emu Rayowi Moore’owi , ojcu chrzestnemu rapu, dzikiemu komikowi i niestrudzonemu marzycielowi, który schodzi na dno i wraca na powierzchnię, gdy przyjmuje osobowość alfonsa zwanego Dolemitem .

7.  Na noże (Knives Out)

Tutaj znaleźliśmy kolejny hiszpański punkt z interpretacją Ana de Armas . 

Patriarcha, który zaprasza swoją dysfunkcyjną rodzinę do swojej rezydencji na urodziny i zostaje znaleziony martwy. Znalezienie zabójcy jest celem, który rozpowszechnia tę chóralną historię, w której występują oprócz Anny, Daniel Craig , Chris Evans , Toni Collette , Jamie Lee Curtis , Michael Shannon , Don Johnson czy Christopher Plummer .

6. Parasite

Korea nie tylko otworzyła się na świat poprzez swoją muzykę, ale zrobiła to także poprzez kino, a dobrym dowodem jest film, który zdobył Złotą Palmę na festiwalu filmowym w Cannes .

Jest to historia rodziny, która przenika, bazując na kłamstwie, jako pracownicy domowi innej osoby. Bogaci i biedni, walka klas społecznych, która prowadzi nas do refleksji nad tym, kim naprawdę są dobrzy i źli.

5. Małe kobietki

Musisz poczekać do Bożego Narodzenia, aby zobaczyć nową wersję Little Women , historię Louisy May Alcott, która jest klasyką literatury romantycznej. W tym roku zakończyła się 25. rocznica premiery wersji Gilliam Armstrong z Winoną Ryder , Christianem Bale , Susan Sarandon , Kristen Dunst i Claire Danes .

W tej nowej wersji reżyseruje Greta Gerwig a zawiera między innymi Emmę Watson , Saoirse Ronan , Meryl Streep , Laurę Dern lub Timothée Chalamet .

4.  Historia małżeńska

U bram podium znajduje się ta historia, w której Adam Driver i Scarlett Johansson występują w roli reżysera teatralnego i jego żony walczącej o rozwód.

Przeżycie takiego doświadczenia z udziałem dziecka prowadzi ich do skrajności.

3. Dawno, dawno temu … w Hollywood

Ta kronika bardzo definiującej epoki Hollywood, którą przedstawia Quentina Tarantino , została opisana przez wielu jako arcydzieło. To hołd dla tragicznej postaci Sharon Tate , zabitej przez Charlesa Mansona, co oznaczało zmianę w Hollywood.

Brad Pitt , Leonardo di Caprio i Margot Robbie stają się luksusowym trio.

2. Irlandczyk

Wielcy weterani. Powrót Martina Scorsese na duży ekran z Robertem De Niro , Alem Pacino i Joe Pesci można oglądać w serwisie Netflix od ostatniej środy. Prawie trzy godziny taśmy, która zanurza nas w zwykłym świecie tego reżysera, który porusza się jak ryba w wodzie w thrillerze, przestępczości i magii.

Frank Sheeran , znany również jako Irlandczyk, jest weteranem II wojny światowej, oszustem i hitmanem, który współpracował z niektórymi z wiodących postaci XX wieku.

1.  Dolor y Gloria (Ból i blask)

Pedro Almodóvar i Antonio Banderas prowadzą w tym rankingu, opowiadając historię Salvadora Mallo , upadłego reżysera filmowego.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *