Korupcja, śmieci, mówi Ricky Martin po rezygnacji Rosselló

Piosenkarz świętuje wiadomości na portalach społecznościowych po marszach w Puerto Rico

Piosenkarz Ricky Martin , który brał udział w marszach w Puerto Rico, gdzie zażądano od Ricardo Rosselló dymisji z rządu po skandalu z powodu czatu Telegram, powiedział przez wideo na Instagramie, że „zrobiliśmy to”, po ogłoszeniu rezygnacji gubernatora.

Artysta, który był ofiarą homofobii w tym skandalu,  powiedział, że odnieśli sukces w pokoju, bez broni, „jak Gandhi ” i obiecał, że to się nie powtórzy, ponieważ „pozostaniemy zjednoczeni”.

„Domagamy się szacunku i posłuchali nas. Domagamy się szacunku dla portorykańskich dziewcząt, kobiet, społeczności LGBT i szacunku dla zmarłych. To się nie powtórzy. Nie pozwolimy nikomu nas deptać w ten sposób ”- powiedział wykonawca„ Mordidita ”. Wezwał także obywateli do uważności, ponieważ „jest wiele rzeczy do zrobienia” po dziesięcioleciach, w których „zatonęło Puerto Rico”. 

Sprawdź także  Maluma prowadzi w nominacjach do Premios Juventud

„Obracamy stronę. Widzę przyszłość pełną światła. Czuję się dziś bardzo spokojnie, świętuemy, imprezujemy (..) Możemy teraz osiągnąć wiele rzeczy. Z korupcją, ze śmieciami” – dodał.

Wreszcie Ricky podziękował prasie za informowanie obywateli: „przez was świat słuchał”, powiedział. 

„Wszystko w porządku. Puerto Rico, kocham cię” – zakończył piosenkarz. 

Ricardo Rosselló ogłosił rezygnację z władzy w środę wieczorem, przez publiczne oburzenie po czacie pełnym nękania, obelg, homofobi i mizogini.„Dzisiaj ogłaszam, że zrezygnuję ze stanowiska gubernatora ze skutkiem na piątek, 2 sierpnia o 17.00” – powiedział gubernator. 

To Wanda Vázquez, obecna sekretarz sprawiedliwości w Puerto Rico, zastąpi go na tym stanowisku.

Jest to pierwszy portorykański gubernator, który rezygnuje ze stanowiska we współczesnej historii kraju. Portorykańscy artyści, tacy jak Bad Bunny , Luis Fonsi , Residente , Ozuna i Daddy Yankee, którzy zostali zaangażowani, zaczęli dzielić się swoją radością po marszach.
Udostępnij

Zostaw odpowiedź