Jennifer Lopez zrobi „biografię” dealera narkotyków Griseldy Blanco

„The Godmother” trafi do kin dzięki współpracy z STXfilms

Jennifer Lopez będzie współpracować z STXfilms, aby zająć się biografią, którą aktorka i piosenkarka przygotowuje od lat o kolumbijskiej handlarce narkotyków, Griseldzie Blanco, doniosły amerykańskie media w czwartek.

López pojawi się również jako producent w tym filmie, co może również oznaczać jej debiut reżyserski, choć ten punkt nie został jeszcze potwierdzony, powiedział The Hollywood Reporter.

Ten projekt, pod tytułem „ The Godmother ”, podjął pierwsze kroki trzy lata temu za pomocą HBO, ale ostatecznie taśma nie będzie przeznaczona na mały ekran, dotrze do kin z STXfilms.

Po pracy z STX w „Second Act” (Teraz albo nigdy – 2018) i zbliżającym się „Hustlers”, Lopez powiedziała w czwartek, że zawsze był zafascynowana postacią Griseldy Blanco.

„Ma wszystko, czego szukamy w narracji i dynamicznych postaciach: niesławna, ambitna, spiskowa, mrożąca krew w żyłach historia” – powiedziała latynoska artystka.

Znana pod pseudonimami „ la madrina de la cocaína – matka chrzestna kokainy”, Blanco uczestniczyła w założeniu kartelu Medellin i nabyła ogromną władzę w świecie handlu narkotykami w latach 70. i na początku lat 80-tych.

Blanco był również pionierem w strategii eksportowania narkotyków do Stanów Zjednoczonych, gdzie była więziona przez prawie dwie dekady po jej aresztowaniu w 1985 roku.

W 2004 r. została deportowana do Kolumbii, gdzie ukrywała się po uznaniu jej za jedną z najbogatszych kobiet na świecie, aż do śmierci w 2012 r. w Medellín.

López, która w środę skończyła 50 lat , będzie miała premierę we wrześniu „Hustlers”, filmu opartego na prawdziwych wydarzeniach dotyczących grupy tancerek striptizowych z Nowego Jorku, który ma całkowicie kobiecą obsadę, w której występują także Cardi B, Constance Wu, Julia Stiles, Keke Palmer, Lili Reinhart i Lizzo.„Hustlers” będzie debiutem w kinie Cardi B, amerykańskiej raperki dominikańskiego pochodzenia, która stała się gwiazdą hip-hopu dzięki albumowi „Invasion of Privacy” (2018) i bardzo udanym piosenkom takim jak „Bodak Yellow” i „I Like It” .

przez GIPHY

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *