Jennifer Lopez (foto screenshoot youtube)

Jennifer Lopez, 50 lat latynoskiej divy

Pochodząca z Bronxu przełamała bariery i dziś obchodzi półwiecze życia

Jennifer Lopez skończyła 50 lat i stała się latynoską divą, nie tylko dlatego, że jest ikoną muzyki, filmu czy mody, ale dlatego, że przełamała wszelkiego rodzaju bariery i jest silnym obrońcą swoich korzeni i praw kobiet.

Urodzona 24 lipca 1969 r. W rodzinie o portorykańskim pochodzeniu w skromnym nowojorskim Bronxie, od dzieciństwa zawsze marzyła o zostaniu artystką, a w wieku pięciu lat rozpoczęła naukę tańca i śpiewu. Dziś jest gwiazdą latynoską z największym wpływem w Stanach Zjednoczonych i jedną z najlepiej opłacanych, w zeszłym roku zarobiła 47 milionów dolarów, według magazynu Forbes.

Zaczęła od małych ról w produkcjach teatralnych, serialach telewizyjnych, pracy w chórach lub jako tancerka grupy, która występowała z New Kids on the Block, bez niczego, co mogłoby zapowiadać, że stanie się wszechstronną artystką, którą jest.

Dostała okazję i wiedziała, jak wykorzystać film „  ” (1997). Została pierwszą latynoską aktorką, która zarobiła milion dolarów, a także została nominowana do Złotego Globu jako najlepsza .

W krótkim czasie to czyste piękno z brązowymi oczami, ciemną karnacją i uroczym uśmiechem podbiło amerykańską publiczność i uczyniło ją „America's Sweetheart” komedii romantycznej.

Wkrótce pojawią się takie filmy jak „The Wedding Planner” (Powiedz tak – 2001), w których wystąpiła z Matthew McConaughey lub „Shall We Dance” (Zatańcz ze mną = 2004), gdzie pokazała, że latynoskie rytmy są w jej żyłach poruszając biodrami i podbijając serce Richarda Gere.

Mimo wszystko aktorstwo nie wystarczyło Lopez, chciała zostać artystką z wielkimi literami: z powodzeniem przeskoczyła do muzyki.

Początkiem XXI w, niskie spodnie i topy odsłoniły jej talię i sportowe linie, artystka tańczyła i śpiewała piosenki pop, które szybko stały się numerami jeden na listach muzycznych na całym świecie.

Ale jeśli jest piosenka, która oznaczyła jej kariere 'przed' i 'po' to była „ Jenny from the Block ” (2002), stąd ta młoda kobieta z Bronxu przestała być znana publiczności jako Jennifer Lopez, a stała się „ Jenny from the Block ”lub też„ JLO ”.

Sprawdź także  “Somos.”, rana, która w Allende się nie goi

Ponadto, zapisała się również w historii: będąc pierwszą kobietą, która osiągnęła 500 milionów wyświetleń w historii YouTube dzięki piosence „On The Floor” z Pitbullem.

Zawsze dumna ze swojego ciała, które jest tak uwielbione w mediach i wśród jej fanów, a nawet krytyków, pokazała się w wieku 44 lat i bez wstydu, w teledysku „ Booty ”. Pokazała, że duże pośladki są w modzie w rytmie bardzo zmysłowej muzyki.

To marka sama w sobie

Stała się już artystką wielopłaszczyznową, zrobiła krok w kierunku mody, tworząc własną markę z charakterystycznymi dla niej przedmiotami sportowymi, a także kosmetykami i zapachami. W tym roku otrzymała nagrodę Fashion Icon Award na Fashion Awards, nagrodę, która oficjalnie uznaje ją za ikonę mody.

Ruch # MeToo podniósł jej głos, wyznała, że był on molestowana seksualnie przez reżysera filmowego w jej wczesnej karierze i ustawiła się w obronie kobiet, które doznały przemocy.

W 2015 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych mianowała jako pierwszą rzeczniczkę kobiet i dziewcząt, której celem jest walka z przemocą ze względu na płeć oraz pomoc kobietom w ciąży i młodym matkom, między innymi z powodu potrzeb ekonomicznych.

Silna obrończyni swoich latynoskich korzeni, zawsze obnosiła się ze swoim pochodzeniem i wielokrotnie pokazywała je poprzez swoje piosenki lub projekty społeczne, w które jest zaangażowana. Przeciwstawiła się także polityce imigracyjnej Donalda Trumpa.

Jej prywatne życie nie było tak stabilne jak jego artystyczna strona. Jej relacje z aktorem Benem Affleckiem załamały się na kilka dni przed ich ślubem. Ale stanęła przy ołtarza z piosenkarzem MarkiemAnthonym w 2004 r., ojcem jej bliźniaków, syna Maxa i córki Emme. Małżeństwa trwało siedem lat.

Choreograf Casper Smart zajął miejsce w jej sercu aż do 2016 roku, aby znalazła miłość przy atrakcyjnym byłym graczu Alexie Rodriguez, znanym także z romansów z aktorkami Cameron Díaz i Kate Hudson.

Sprawdź także  Jennifer Lopez rusza na ulice Miami w zwiastunie Rauw Alejandro Collab „Cambia El Paso”

Po trzech nieudanych małżeństwach Lopez marzy o powrocie do ołtarza po oddaniu się sportowcowi i może być tak, że w końcu osiągnie idylliczne szczęśliwe zakończenie.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź