Disney+ stawia na hiszpański talent i literaturę Eloya Moreno w swoim nowym serialu „Invisible”. Wielokrotnie nagradzany David Verdaguer dołącza do głównej obsady, aby wcielić się w smoka – kluczową postać zapewniającą siłę i człowieczeństwo w adaptacji słynnej powieści
Paco Caballero, reżyser serialu, podkreśla twórczość Verdaguer, wskazując, że jego głos nadaje „godność i coś epickiego, a także imponujące człowieczeństwo, bliskość i ciepło”, dodając serialowi wyjątkowego wymiaru.
Rola smoka, zdaniem Verdaguera, przypomina „małego świerszcza”, który towarzyszy bohaterom w ich wyzwaniach, reprezentując ciężary emocjonalne, które wszyscy dźwigamy.
„Wszyscy mamy plecak, a ten plecak jest smokiem” – mówi aktor, który widzi w „Invisible” serial, który zachęca nas do zmierzenia się z bólem wynikającym z poczucia niewidzialności i do rozpoznania tej walki u innych. Oprócz Verdaguera obsadę uzupełniają Eric Seijo, Aura Garrido, Miki Esparbé, Diego Montejo, Liv Dobner i Izan Fernández.
Serial opowiada historię Capiego, 12-letniego chłopca, który po traumatycznym wypadku zyskuje zdolność stania się niewidzialnym. Ponieważ nikt nie rozumie jego doświadczeń, znajduje wsparcie u psychologa, który chce odkryć przyczynę jego udręki.
Podczas gdy Capi próbuje zrozumieć swoje koszmary i stawić czoła dręczącym go potworom, nowy nauczyciel w szkole będzie starał się pomóc mu uczynić „niewidzialne widzialnym”, dając mu nadzieję i zrozumienie w mrocznym momencie jego życia. Sześć odcinków „Invisible” rozwija narrację, która zaprasza do zgłębienia stresu pourazowego i izolacji emocjonalnej, kluczowych tematów dla dzieci i dorosłych.
Ta adaptacja, napisana przez Virginię Yagüe, Jotę Linares, Celię de Molinę i Gonzalo Bendalę, zachowuje esencję powieści Eloya Moreno, zjawiska literackiego, które sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy w wielu językach i stało się niezbędną lekturą w szkołach średnich w Hiszpanii.
Od publikacji w 2018 r. „Invisible” cieszy się uznaniem za uczciwe podejście do znęcania się i samotności oraz jest polecane dzieciom w wieku od 11 lat oraz dorosłym.
Powieść „Invisible”, którą Moreno napisał dla tych, którzy czują się nie na miejscu lub niewidziani, nawiązuje do jego najnowszego dzieła „Redes”, opublikowanego we wrześniu tego roku. Ta nowa historia bada wpływ sieci społecznościowych na samoocenę młodych ludzi, poruszając aktualny i istotny temat w tym samym uniwersum bohaterów.