Historia, której nikt nie chciał opowiedzieć: „Al Margen” Eduardo Casanovy


Pierwszy Eduardo Casanovy przedstawia rozdzierającą serce historię Moisésa, człowieka naznaczonego tragedią i milczeniem


W piątek 29 listopada w Filmin odbędzie się premiera ”, pierwszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego madryckiego reżysera Eduardo Casanovy, znanego z takich ów jak Pieles” i La Piedad”. Po światowym debiucie na Atlàntida Mallorca Fest, ten imponujący zainaugurował 12. edycję festiwalu Rizoma.

To nowe dzieło stanowi kamień milowy w karierze Casanovy, wcześniej wyróżnionej nagrodami, takimi jak Arrebato de Ficción na Premios Feroz i Nagrodą Specjalną Jury w Karlowych Warach za „La Piedad”, a także licznymi selekcjami na renomowanych festiwalach, takich jak Sitges, San Sebastian i Berlinale.

Streszczenie – O czym jest ” Casanovasa?

 zanurza się w gatunku dokumentu, aby opowiedzieć szokującą historię Moisésa, mężczyzny, który w 2010 roku spalił się żywcem w sercu Madrytu. „Powody, dla których ten człowiek postanowił się spalić, są nadal nieznane” – głosiły ówczesne nagłówki. Dwanaście lat później Moisés zdecydował się zaufać Casanovie i ujawnić swoją prawdę.



Według słów jego reżysera…

opisuje to spotkanie jako punkt zwrotny w swojej karierze:

„Ostrzegł mnie, że nikt inny nie wie, że to nie będzie łatwe i że mu nie uwierzę… Kiedy zaczął mówić, poczułem się, jakby ktoś mnie uderzył w twarz. Kiedy wyzdrowiałem, zrozumiałem, że opowiem najbardziej surową, dziwaczną i prawdziwą historię, jaką kiedykolwiek sobie wyobrażałem. To całkowicie zmieniło moją wizję jako reżysera i zapoczątkowało nowy etap w mojej pracy”.

Zdjęcia do filmu „Al Margen” trwały sześć lat, podczas których Casanova badał nie tylko życie i umysł Moisésa, ale także jego otoczenie, odkrywając fabułę pełną blasków i cieni. Reżyser zastanawia się:

„Stanąłem w obliczu sytuacji, których nigdy nie zapomnę, podobnie jak ci, którzy obejrzą ten film. Poczułem strach. Stanąłem twarzą w twarz ze śmiercią, ze zdrowiem psychicznym i jego porzuceniem. Teraz rozumiem, co to znaczy żyć na marginesie”.

Dzięki połączeniu prawdziwej zbrodni, realizmu estetycznego i surrealizmu społecznego Casanova zapewnia, że ​​ten dokument skupia się na tych, którzy żyją na peryferiach społeczeństwa:

„Trzeba było opowiedzieć tę historię. Należało dać głos i widoczność osobom żyjącym na marginesie”.

Al Margen” aspiruje do nagrody w kategorii najlepszego filmu dokumentalnego. Film, napisany, wyreżyserowany i nakręcony przez Eduardo Casanovę, będzie dostępny wyłącznie w serwisie Filmin od 29 listopada.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź