Odwiedź miejsca znane z hiszpańskich seriali i telenowel


Hiszpania słynie nie tylko z pięknych krajobrazów, słonecznej pogody i mnóstwa atrakcji, które przyciągają miliony turystów z całego świata. Tym, co wyróżnia ten kraj spośród wielu innych są też filmy, popularne seriale czy telenowele. Miłośnicy takich produkcji mogą więc wykorzystać podróż do Hiszpanii, aby zobaczyć miejsca znane z małego ekranu. Dokąd warto polecieć, które lokalizacje odwiedzić i jak zorganizować taką wycieczkę? Podpowiadamy!

Odwiedź miejsca znane z hiszpańskich seriali

Hiszpania to od lat jeden z najciekawszych i najczęściej wybieranych kierunków podróżniczych. To kraj pełen kontrastów, niesamowitej kultury, historii, architektury, sportu, a wszystko to w przystępnych cenach, dzięki czemu na tego typu podróż może pozwolić sobie niemal każdy. Wielu osobom hiszpańskie krajobrazy kojarzą się też z obrazkami z kinowego czy telewizyjnego ekranu. Pójdźmy tym tropem i sprawdźmy, dokąd można się wybrać, aby zobaczyć miejsca, w których kręcono kultowe już produkcje.

Podróż do Hiszpanii śladami seriali – co zobaczyć?

Travel in Europe. Young woman enjoys sunrise. The concept of travel, tourism, vacation and freedom.

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać do tego, że Hiszpania ma w sobie niepowtarzalny urok, co przez ostatnie dekady zachęciło wielu znanych reżyserów do nakręcenia filmów właśnie w tym kraju. Mowa o takich ikonach kina jak Woody Allen, Steven Spielberg, Ridley Scott czy Pedro Almodovara. Madryt stał się planem zdjęciowym dla “Domu z papieru” (warto zobaczyć na żywo m.in. Nuevos Ministerios, który posłużył jako Bank Hiszpanii), na Wyspach Kanaryjskich powstało wiele scen z “Wiedźmina” (lasy La Palmy czy szczyt Roque Nublo), a hiszpańskie zabytki posłużyły też twórcom “Gry o tron” (np. Zamek Zafra w Guadalajarze). 

W jaki sposób zaplanować podróż do Hiszpanii?

Dobry plan to podstawa jeżeli nie chcemy tracić czasu i odwiedzić jak najwięcej godnych uwagi miejsc. W pierwszej kolejności należy szczegółowo określić swoje potrzeby, cel oraz formę takiej wyprawy. Coraz popularniejsze są krótkie, kilkudniowe wycieczki, tzw. city breaki, podczas których nastawiamy się na odwiedzenie jak największej liczby miejsc, a przy okazji poznanie lokalnych zwyczajów, posmakowanie miejscowych specjałów kulinarnych, nauczenie się zwrotów w lokalnym języku itd. Wiele atrakcji jesteśmy w stanie zarezerwować jeszcze w Polsce, dzięki czemu mamy gwarancję, że uda nam się zwiedzić dane obiekty i to w atrakcyjnej cenie. W podróż do Hiszpanii można wybrać się zarówno solo, jak i z całą rodziną czy grupą znajomych, mając gwarancję, że dla każdego znajdzie się tam coś dobrego. 

Gdzie szukać najlepszych okazji cenowych? 

Podróż do Hiszpanii nie jest więc zarezerwowana dla wąskiego grona turystów, szczególnie że obecnie można trafić na naprawdę atrakcyjne oferty. Chcąc upolować tanie bilety lotnicze do Madrytu, Barcelony, Sewilli i wielu innych hiszpańskich miast warto korzystać z internetowych platform podróży, gdzie znajdziemy połączenia od wszystkich przewoźników działających na naszym rynku. Oprócz samych lotów warto zarezerwować od razu nocleg, np. w atrakcyjnych pakietach z biletem lotniczym. Nie można ponadto zapomnieć o zakupie ubezpieczenia podróżnego, na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń w trakcie  wyjazdu. Wszystkie formalności można zrealizować online, za pomocą kilku kliknięć i to z poziomu jednego konta. Dzięki temu oszczędzamy czas, energię, ale też pieniądze.


— Materiał Zewnętrzny

Udostępnij

Zostaw odpowiedź