Shakira fot. Instagram

Shakira otrzyma nagrodę „Change Agent” na Premios Juventud


Wokalista i filantrop otrzyma nagrodę, którą już przyznali między innymi takim artystom jak Maluma, Daddy Yankee, J Balvin, Kany Garcia, Jesse & Joy i Ricky Martin


zostanie uhonorowana tytułem / podczas dwudziestej edycji , która odbędzie się 20 lipca w Puerto Rico.

Kolumbijska piosenkarka i autorka tekstów, która przybędzie na uroczystość wręczenia tych nagród z dziewięcioma nominacjami, w tym w kategoriach “Mejor Canción para mi Ex”, “Girl Power”, “Mejor Colaboración Pop/Urbano” y “Artista Femenina”, otrzyma tę nagrodę po niedawnym przyznaniu jej nagrody Kobiety Roku 2023 w Miami podczas pierwszej edycji Billboard Latin Women in Music Awards.

Kobieta z Barranquilla, która właśnie ma wystawę swoich prac i spuścizny w Grammy Museum w Los Angeles zatytułowaną „, Shakira: The Grammy Museum Experience”, w przeszłości otrzymała wiele nagród, zarówno za karierę muzyczną, jak i za działalność filantropijna z Fundacją „Pies Descalzos”. Teraz otrzyma nową, która wykracza poza jej muzykę podczas ceremonii, a która będzie transmitowana na żywo przez sieć Univisión z José Miguel Agrelot Coliseum w Puerto Rico.

Ta ceremonia wręczenia nagród, która odbywa się już po raz 20., celebruje nie tylko muzykę, ale także modę i ogólnie popkulturę. A od sześciu lat praca artystów czy celebrytów, których uważają za „agentów zmiany” (), jest doceniana za to, że wykorzystują swoją platformę dla wspólnego dobra.

Uznanie „Change Agent” otrzymały już w przeszłości takie postacie jak Daddy Yankee, J Balvin, Kany Garcia, Jesse & Joy, Maluma, Jenni Rivera Foundation (poprzez jej dzieci), Ricky Martin, Becky G, Wisin i Yandel , Pitbull i influencerka Juanpa Zurita.

Z tej okazji Shakira zostanie doceniona za pracę społeczną, którą poświęciła dzieciom w swoim kraju, które potrzebują pomocy żywnościowej i innych potrzeb, a trwa to od 1997 roku. Poprzez swoją „Fundación Pies Descalzos” początkowo mogła pomóc przesiedlonym dzieciom i ich rodzinom w Kolumbii, wyrównując szanse, aby mogli uczęszczać do szkoły i mieć dobre wykształcenie.

Z biegiem czasu fundacja rozwijała się i, ramię w ramię z systemem publicznym i kolumbijskim Departamentem Edukacji, była w stanie zapewnić oraz wspierać dzieci o niskich dochodach w zakresie informacji, technologii, języka, tańca i żywienia.

„Dzisiaj Fundación Pies Descalzos” nie tylko pomaga dzieciom, ale także rodzicom i nauczycielom, tworząc miejsca pracy w społecznościach, w których znajdują się ich szkoły” – napisali w oświadczeniu.

Za tę samą pracę i osiągnięcia w świecie muzyki Shakira otrzymała również nagrodę Latin Recording Academy Person of the Year 2011 podczas ceremonii, która odbyła się w Las Vegas.

W tej edycji 2023 Premios Juventud, Bad Bunny, Becky G, Grupo Frontera, Maluma, Peso Pluma , Rauw Alejandro, Rosalía, Shakira i TINI prowadzą listę nominowanych z 9 nominacjami, podczas gdy kolumbijscy artyści Camilo, Karol G , Manuel Turizo, argentyńska María Becerra i Wisin są tuż za nimi z 8 nominacjami.

Daddy Yankee, Carin León i Ozuna mają 7 nominacji, podczas gdy Anitta, Christian Nodal, Paola Danna, Eladio Carrión, Emilia, Fuerza Regida, Kenia Os, Kim Loiza, Wisin y Yandel, Natti Natasha i Romeo Santos otrzymali 5 nominacji do tych nagród, za nimi są: Ángela Aguilar, Anuel AA, Cazzu, Don Omar, Grupo Firme, J Balvin, Jesse & Joy, Los Ángeles Azules, Luis R Conriquez, Pedro Capó i Young Miko.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź