shakira fot Billboard

Shakira odebrała nagrodę VMA Video Vanguard Award 2023


Kolumbijska skradła show kompilacją swoich piosenek, w tym „She Wolf” i „Hips Don't Lie”


 poprzez crowdsurfing osiągnęła status ikony .

Podczas wtorkowej gali MTV Video Music Awards 46-letnia kolumbijska otrzymała prestiżową nagrodę video vanguard award, przyznawaną za całokształt twórczości artysty.

Współpracownik supergwiazdy z utworu „Hips Don't Lie”, Wyclef Jean, wręczył jej honorowe trofeum Moon Person, nazywając ją „muzycznym geniuszem”, a publiczność skandowała jej imię.

„Dziękuję MTV. Dziękuję, że odegraliście tak ważną część mojej kariery, odkąd miałam zaledwie 18 lat” – rozpoczęła swoje przemówienie.

Wykonawczyni „She Wolf” podziękowała następnie kilku osobom, które „odegrały kluczową rolę w mojej historii wizualnej”, a także swojej wytwórni i rodzicom.

Skorzystała również z okazji, aby podziękować swoim dzieciom, 9-letniemu Milanowi i 7-letniemu Saszy, którzy towarzyszyli jej na ceremonii.

„Dziękuję bardzo, że pocieszyliście mnie i sprawiliście, że poczułam, że mama może wszystko” – powiedziała swoim dzieciom, które dzieli z byłym Gerardem Piqué, gdy patrzyły na nią z widowni.Na koniec artystka podziękowała swoim fanom.

„A szczególnie chcę podzielić się tą nagrodą z moimi fanami, którzy zawsze, zawsze wspierają mnie na dobre i na złe” – powiedziała. „Dziękuję bardzo za to, że jesteście moją armią i pomagacie mi stoczyć wszystkie moje bitwy”.

Piosenkarka kontynuowała swoje przemówienie po hiszpańsku, dedykując nagrodę swoim fanom, ze specjalnymi pozdrowieniami dla fanów z Ameryki Łacińskiej.

„Lo quiero muchísimo” – dokończyła.

Przed przyjęciem nagrody zdobywczyni nagrody Grammy założyła błyszczący strój w kolorze nude, aby zaprezentować niektóre ze swoich charakterystycznych ruchów tanecznych w wybranych piosenkach dla fanów.

Wysokoenergetyczny set, który rozpoczął się w dużej loży na scenie, a zakończył w tłumie, obejmował „She Wolf”, „Te Felicito”, „Objection (Tango)”, „Whenever, Wherever” i „Hips Don't Lie, ” — i zakończyło się hukiem z „: Bzrp Music Sessions, Vol. 53”.Przez cały występ obejmujący całą jej karierę, Shakira porywała całą publiczność – w tym gwiazdy takie jak Lil Nas X, Taylor Swift i Måneskin – do tańca razem z nią, a nawet zagrała solo na gitarze podczas „Objection (Tango)”.

Podczas ostatniej piosenki, „Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53”, laureatka dała z siebie wszystko, zapraszając ludzi na scenę do tańca z nią i robiąc sobie przerwę od rządzenia sceną, aby surfować po widowni.

„Próbowałam zsyntetyzować całą moją karierę w 10 minut” – powiedziała piosenkarka o elektrycznym występie podczas przedpremierowego występu MTV, dodając, że jej zdaniem jest „całkiem dynamiczny”.

Shakira dołącza do grona byłych odbiorców tej nagrody, w tym jej partnerki z Super Bowl Halftime Show Jennifer Lopez, a także Beyoncé, Davida Bowie, Janet Jackson, Justina Timberlake'a, Madonny, Missy Elliott i Rihanna. W zeszłym roku to wyróżnienie otrzymała Nicki Minaj. 

Na tegorocznej gali była także nominowana w trzech innych kategoriach: artystka roku, najlepsza współpraca za „TQG” z Karol G oraz najlepsza piosenka latino za „TQG” i „Acróstico”.

„Shakira to prawdziwa globalna siła, która w dalszym ciągu inspiruje masy i wywiera na nie wpływ dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom muzycznym” – powiedział w oświadczeniu Bruce Gilmer, prezes Paramount ds. muzyki, talentów muzycznych, programów i wydarzeń oraz dyrektor ds. treści muzycznych Paramount+. – „Jest pionierką wśród kobiet na całym świecie i jedną z pierwszych artystek, które przewodziły globalizacji muzyki latynoskiej”.

Gilmer kontynuował: „Jej ogromny wpływ na muzyczny krajobraz będzie długotrwały, jeśli będzie nadal tworzyć i bawić się na najwyższym poziomie”.

Kiedy Shakira wyszła na scenę we wtorek wieczorem, oznaczało to powrót na VMA po raz pierwszy od 17 lat; ostatni raz wykonała „Hips Don't Lie” z Wyclefem Jeanem na gali VMA w 2006 roku. 

Niedawno latynoska gwiazda wydała w czerwcu „Copa Vacía” z innym kolumbijskim talentem Manuelem Turizo, a jej najnowszy solowy singiel „Acróstico” ukazał się w maju. 


Udostępnij

Zostaw odpowiedź