Daddy Yankee gasolina fot. youtube

„Gasolina” Daddy Yankee zdobywa nowe miejsce na globalnej liście przebojów YouTube dzięki ścieżce dźwiękowej tego filmu


Hymn z 2004 roku zajmuje 78. miejsce na liście Global Top Songs platformy


 to prezent, który wciąż wiele daje. Prawie 20 lat od premiery hymn zyskuje nowy rozgłos na , częściowo dzięki synchronizacji z hiszpańskim filmem Culpa Mía.

Według platformy odrodzenie „Gasoliny” sprawiło, że piosenka znalazła się na 78. miejscu listy Global Top Songs. Zdobyła 9,34 miliona wyświetleń na całym świecie w okresie od 7 do 13 lipca. Inne utwory na ścieżce dźwiękowej to „La Combi Versace” Rosalii i Tokischy oraz „Tiroteo” Marca Seguí z Rauwem Alejandro i Polem Granchem.

podsyciła ruch reggaeton, kiedy została wydana w 2004 roku, jako drugi singiel z albumu „Barrio Fino” portorykańskiej gwiazdy, który zadebiutował na pierwszym miejscu  listy Billboard's  Top Latin Albums – pierwszy w historii album reggaetón trafił w to miejsce – i pozostał tam przez 24 tygodnie, stając się najpopularniejszym latynoskim albumem tamtego roku.

Co zaskakujące, utwór nigdy nie wspiął się poza 17. miejsce na liście przebojów Hot Latin Songs, ale do dziś „Gasolina” jest hymnem, który od dziesięcioleci stanowi ścieżkę dźwiękową dla wielopokoleniowych gospodarstw domowych. „Słowo gasolina, wszyscy na świecie wiedzieli, co ono oznacza” — powiedział wcześniej Daddy Yankee o boomie tej piosenki. „I myślę, że częścią sukcesu tego utworu byli ludzie, którzy szukali jakiegoś ukrytego znaczenia: „Czy mówiłem o alkoholu, o narkotykach? Ten utwór jest całkowicie dosłowny. To jedna z najbardziej niewinnych piosenek, jakie kiedykolwiek napisałem”.

Teledysk „Gasoliny” ma ponad 90 milionów wyświetleń na .


Udostępnij

Zostaw odpowiedź