Vencer la culpa fot TelevisaUnivision

’Vencer la culpa’: klucze do piątej części popularnej serii „Vencer”


Po „strachu”, „złamanym sercu”, „przeszłości” i „nieobecności” przychodzi „wina”. Dlaczego wybrano ten temat? O czym jest historia? Pierwsze oficjalne zdjęcia i nie tylko


W 2020 roku w Meksyku wylądowała  el miedo, oryginalna z projekcją społeczną z Pauliną Goto i Danilo Carrerą w rolach głównych. Premiera melodramatu wyprodukowanego przez  dla TelevisaUnivision zapoczątkowała nową i odnoszącą sukcesy serię „”, która zrodziła się „z potrzeby dostarczenia widzom telenoweli oryginalnych historii, zawierających potężne przesłania społeczne poprzez narrację życia czterech kobiet z pojawiającymi się i aktualnymi tematami”.

Dziś, trzy lata później, franczyza ma już cztery emisje – Vencer el miedo, następnie Vencer el desamorVencer el pasado i  Vencer la ausencia – oraz piątą –  – która jest nagrywana od kilku miesięcy i której premiera odbędzie się w Meksyku już niedługo, w poniedziałek, 26 czerwca na Las Estrellas.

„Kiedy skończyliśmy Vencer la ausencia, wyzwaniem było teraz to, jak zaskoczymy. Wprowadziliśmy kilka koncepcji, Vencer la derrota, była historia o Vencer el prejuicio, ale kiedy pojawiła się „wina”, wszyscy zdecydowanie się połączyli, mężczyźni i kobiety, które były w tych sesjach grupowych”, powiedziała we wtorek producentka wykonawcza podczas prezentacji prasowej telenoweli z udziałem Claudii MartínMaríi SortéGabrieli de la Garza i Rominy Poza.

„Zawsze nosimy w sobie silne poczucie winy” – dodała Ocampo. „Po pierwsze, oczywiście, tak codziennie identyfikujemy się z poczuciem winy, jak fakt opuszczenia naszych dzieci – zdarzyło mi się, że płakałam za pierwszym razem, gdy zostawiłam córkę w żłobku, a za drugim i trzecim razem musiałam iść do pracy – obwiniamy się też o wiele bardziej skomplikowane sprawy, o wiele bardziej złożone lub wady, które nagle ze sobą niesiemy i które dziedziczymy po innych ludziach i które czasami sprawiają, że zmieniamy nasze decyzje w być może niezbyt pozytywny sposób, to bardzo ważny i aktualny temat został dla nas ukształtowany i tu zaczął działać”.


vencer fot. TelevisaUnivision
vencer fot. TelevisaUnivision

Aby zaskoczyć coraz bardziej wymagającą publiczność, konieczne jest wprowadzanie innowacji, a zespół roboczy kierowany przez Ocampo doskonale o tym wie. „Z jednej części na drugą zawsze chcemy pokazać coś innego” – powiedział producent. W  innowacja opiera się na dwóch podstawowych filarach. „Po pierwsze, nie tylko cztery główne role kobiece, ale mężczyźni i kobiety są tak samo obwiniani, a dla nas czymś innowacyjnym było to, że w tej konkretnej części mamy fabuły dla mężczyzn i kobiet. Są cztery główne role kobiece i cztery męskie główne role ( i ).

Drugi filar innowacji dotyczy projektu muzycznego, który został utkany wokół telenoweli ręką meksykańskiego kompozytora i producenta Alejandro Abaroa . „Muzyka jest bardzo ważnym elementem telenoweli, a w produkcjach Rosy Ocampo zawsze mamy dwie bardzo ważne misje: dawać szansę nowym talentom i szukać elementów innowacji. Wtedy rozmawiałem z moim drogim Roberto Cantoralem, dyrektorem Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów Meksyku, aby opowiedzieć mu o pomyśle powołania nowych, wschodzących kompozytorów, którzy mogliby współpracować przy tworzeniu piosenek skomponowanych specjalnie dla naszych bohaterów. Wtedy to wraz z Móniką Vélez i jej warsztatem kompozytorskim zaprosiliśmy jej uczniów do napisania piosenek na ten cel. Nie tylko znaleźliśmy piosenki dla naszych czterech bohaterów, ale także dodaliśmy piosenkę dla piątej postaci, piosenkę otwierającą i, co nie mniej ważne, piosenkę otwierającą telenowele” – wyjaśnił Abaroa, który był nominowany siedem razy dla Latin Grammy .

Tematy muzyczne są interpretowane przez cztery wielkie postacie muzyczne: DulceFanny LuPaty Cantú i Danielę Romo, która zagrała w drugiej części serii. „Cieszę się, że znowu stałam się mieszkańcem serii „Vencer”, to wiele dla mnie znaczy. Vencer el desamor było dla mnie jednym z najpiękniejszych doświadczeń, jakie kiedykolwiek miałam w życiu i zawsze dziękuję Rosy, ja dziękuję jej maestro Benjamínowi Cannowi [reżyserowi] i każdemu z naszych kolegów, ponieważ ta produkcja jest niesamowitą produkcją”, skomentowała Romo.


vencer fot. TelevisaUnivision
vencer fot. TelevisaUnivision

O historii

Piąta część franczyzy skupia się na czterech kobietach, Manueli (Garza), Amandzie (Sorté), Palomie (Martín) i Yaneli (Poza), których losy splatają się, gdy Dulce, młoda kobieta, której nie znały dokładnie, znika w tajemniczy sposób.

Manuela jest samotną matką, która „złamała duszę”, aby wychować swoją jedyną córkę, co zmusza ją do pracy na trzech etatach. Czuje się winna, że ​​nie może nadążyć za rozwojem córki, że ukrywa przed nią, kim jest jej ojciec, że nie nadała mu roli ojca. Jednak los ponownie połączy ją z Leandro (Soto), jej byłym chłopakiem i ojcem jej córki. Jednak Manuela znajdzie inną okazję zakochania, w Pablo (Novoa), który sam ponosi winę za zniknięcie najstarszego syna.


Gabriela de la Garza fot. TelevisaUnivision
fot. TelevisaUnivision

Amanda to wyrafinowana kobieta. Zbudowała małą firmę produkującą produkty dla zwierząt. Rozwodzi się z ojcem swoich dzieci, kończąc 40-letnie małżeństwo. Czuje się winna pod presją swoich dzieci za zerwanie z „idealnym małżeństwem” i za milczenie o latach złego traktowania i przemocy. Ale jej najsilniejszym poczuciem winy jest fakt zajścia w ciążę z innym mężczyzną i ukrywanie przed mężem prawdziwego ojcostwa jednego z jej dzieci.


María Sorté fot. TelevisaUnivision
fot. TelevisaUnivision

Paloma to sympatyczna projektantka cyfrowa, która ma dużo szczęścia w pracy. Jako jedynaczka czuje się winna, że ​​nie może rozstać się z rodzicami i żyć samotnie. Ponadto czują się winni za zły wybór partnerów, do tego stopnia, że ​​odpycha ich bez żadnego wyjaśnienia.


Claudia Martín fot. TelevisaUnivision
fot. TelevisaUnivision

Yaneli jest dziewczyną o niskich zasobach ekonomicznych, wesołą i bardzo inteligentną. Dzięki finansowemu wsparciu brata uczy się w prywatnym liceum. Czuje się winna, że ​​nie spełniła oczekiwań brata. Czuje się też winna, że ​​widziała, jak jej brat kłócił się i źle traktował Dulce, i nie wie, czy powinna go zgłosić, czy milczeć.


Romina Poza fot. TelevisaUnivision
fot. TelevisaUnivision

Kiedy Dulce znika, Yaneli dręczą wątpliwości, czy jej brat zrobił coś złego i postanawia to zbadać. W ten sposób poznaje Manuelę, Palomę i Amandę. Razem będą szukać Dulce, nie wyobrażając sobie, że pokonają liczne przeszkody, aby rozwiązać zagadkę.

W tych poszukiwaniach zbudują solidną przyjaźń, która pomoże każdej stawić czoła i przezwyciężyć własną winę. Razem odkryją, że bractwo jest ich największą siłą.

W obsadzie telenoweli występują także: Ingrid MartzHelena RojoPablo PerroniRoberto BallesterosManuela ÍmazLuis GaticaSachi Tamashiro czy Mónica Ayos

Udostępnij

Zostaw odpowiedź