Meksykańskie gwiazdy, które zmierzyły się z rakiem piersi i pokonały go


Odpowiadają za podnoszenie świadomości społeczeństwa na ten temat


W październiku upamiętniany jest „Światowy Dzień Walki z Rakiem Piersi”, miesiąc mający na celu uświadomienie całej populacji poprzez kampanie w sieciach społecznościowych, jak ważne jest wykrywanie na czas wszelkich nieprawidłowości występujących w piersiach za pomocą samobadania i testów.

Z tego powodu tym razem przedstawiamy Wam listę kobiet ze świata artystycznego, które były źródłem inspiracji w walce z rakiem piersi z najlepszym nastawieniem.

Angélica María

„To ginekolog powiedział mi, że mam coś dziwnego, że powinnam się z nim zobaczyć. Moja mama zmarła przed dwoma miesiącami na bardzo agresywnego raka okrężnicy. Bardzo się przestraszyłam, od razu poszłam na mammografię i stwierdzili u mnie bardzo agresywnego raka, równie agresywnego jak u mamy. Usunęli raka na czas, ponieważ odkryli go na czas. To było 22 lata temu, 23 lata. I oto jestem” – wyznała meksykańska po otrzymaniu wiadomości w 1997 roku.

Z tego powodu Angélica nabrała odwagi i postanowiła usunąć jedną ze swoich piersi, od tego momentu stara się zwiększyć świadomość na temat tego typu raka.


Dopiero w 2011 roku u wykryto raka piersi, co skłoniło ją do poddania się mastektomii i rekonstrukcji lewej piersi, nieco później udało jej się go pokonać. W 2015 roku jej doświadczenie pomogło wydać książkę „La vuelta da muchas vidas”, w której opowiada o swojej walce z rakiem piersi.


W 2011 roku u meksykańskiej piosenkarki zdiagnozowano raka piersi, wydarzenie, które na zawsze naznaczyło jej życie, dzięki wczesnemu wykryciu udało jej się go pokonać skutecznym leczeniem.

„Było to w październiku, kiedy zdiagnozowano u mnie raka piersi i jest to ważna data. Na szczęście było wcześnie, dlatego tak dużo rozmawiam z Wami o profilaktyce” – wyznała w 2016 roku

Sprawdź także  Fátima Molina, Gala Montes, Scarlet Gruber i inne aktorki, które odświeżają telenowele

„Nie chciałam przestać żyć, oddychać, kochać. Kiedy lekarz postawił mi diagnozę, zdałam sobie sprawę, że życie jest z papieru. Widziałam przed sobą” – wyznała po tym, jak okazało się, że wykryto u niej nowotwór złośliwy, dlatego kilka dni po zdiagnozowaniu zdecydowała się na operację.


Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź