Don Omar łączy siły z El Residente w nowym singlu „Flow HP”


Twórca hitów reggaeton Don Omar łączy siły z inną ikoną, Portorykańczykiem, El Residente na swoim najnowszym singlu „Flow HP”


Utwór, który został wydany wraz z wizualizacją, można najlepiej opisać jako odę do Puerto Rico. Jego produkcja i liryzm są zarówno aktualne, jak i nostalgiczne, ukazując elementy codziennego życia Portorykańczyków i korzenie, które doprowadziły do ​​powstania reggaetonu. 27-krotny zdobywca nagrody Latin Grammy wypowiadał potężne rymy, przypominając słuchaczom, że „tu nie ma formuły / to jest organiczne”.

W połowie czterominutowego utworu Omar powraca z własną humanizującą zwrotką, dedykując piosenkę tym, którzy często są zapomniani i źle zinterpretowani. W refrenie powtarza „hasta abajo”, wyraźnie przypominając o jego spuściźnie, która kształtowała gatunek.

Równie wciągający, jak sam utwór, jest jego czarno-biała oprawa wizualna, która burzy z góry przyjęte wyobrażenia o tym, jak wygląda teledysk do reggaetonu. 

„Flow HP” znosi tradycyjną strukturę utworu, co, jak mówi El Residente, było celowe. „Pomysł polegał na tym, żeby zrobić coś odwrotnego do tego, co robi się z komercyjnym reggaetonem” – wyjaśnia. „Pozbywamy się 64 taktów rymów i zapominamy o łatwych haczykach, których przemysł muzyczny szuka na co dzień”.

Utwór jest pierwszą współpracą tej pary, co według Omara jest dla niego dużym osiągnięciem. Singiel jest również następcą sierpniowej EP-ki Omara, Guayara Pegao i wyprzedza jego długo oczekiwany, ósmy album studyjny. 

W grudniu Omar będzie głównym bohaterem festiwalu Vibra Fest w Miami.


Udostępnij
Sprawdź także  Dulce María nie zaprosi członka RBD na swój ślub

Zostaw odpowiedź