Argentyna, Chile, Kolumbia i Meksyk rywalizują o międzynarodowe nagrody Emmy


Aktorzy i seriale z Argentyny, Chile, Kolumbii i Meksyku zostali nominowani przez jury do międzynarodowej edycji Emmy Awards 2021, która zostanie wygłoszona w Nowym Jorku 22 listopada


Wśród czterech kandydatów do nagrody dla najlepszego aktora jest kolumbijsko-meksykański aktor Christian Tappan („El robo del siglo”), który rywalizuje z izraelskim Royem Nikiem („Normali”), Hindusem Nawazuddin Siddiqui („Serious Men” ) I Brytyjczyka Davida Tennanta („ Des ”).

Do nagrody Międzynarodowej Emmy dla najlepszej aktorki jury wybrało argentyńską aktorkę Valerię Betucelli za jej pracę w „El cuaderno de Tomy / Pamiętnik dla mojego syna”; hiszpankę Ane Gabarain za „Patria”; Egipcjankę Menna Shalaby za rolę w „Every Week Has a Friday” i brytyjka Haley Squires za rolę w „Adult Material”.

W sekcji za najlepszy serial obyczajowy nominowani zostali chilijski „El Presidente”, indyjska „Aarya”, izraelski „Teheran” oraz drugi sezon brytyjskiego „There She Goes”.

O międzynarodową nagrodę Emmy dla najlepszego serialu komediowego rywalizują kolumbijskie „Promesas de Campaña”, czwarty sezon francuskiego „Call my Agent”, brytyjskiego „Motherland: Christmas Special” oraz indyjskiego „Vir Das: For India”.

Drugi sezon hiszpańskiego serialu „Gente Hablando” również powalczy o nagrodę w sekcji seriali krótkoformatowych, w którym zmierzy się z libańskim „Beirut 6:07”, brazylijskim „Diário de Um Confinado” i nowo zelandzkim „INSiDE”.

O nagrodę dla najlepszej telenoweli rywalizują brazylijska „Amor de Mae”, portugalska „Quer o Destino”, chińska „The Song of Glory” i singapurska „Wo De Nv Xia Luo Ming Yi”.

Również w sekcji „Rozrywka bez scenariusza” rywalizuje drugi sezon meksykańskiego „¿Quién es la Máscara?”, wraz z belgijskim „Da’s Lefdel”, południowokoreańskim „I-Land” i brytyjskim „The Masked Singer”.

Z kolei za najlepszy dokument wybierają brazylijskie „Cercados”, tajskie „Hope Frozen: A Quest To Live Twice”, holenderskie „They Call Me Babu” i kanadyjskie „“Toxic Beauty”.

Nagrody „International Emmy Awards”, które nagradzają najlepsze programy telewizyjne emitowane i produkowane poza Stanami Zjednoczonymi, w tym roku wyłoniły prace z 24 krajów.

Udostępnij
Sprawdź także  Aron Piper z „Elite” będzie miał nową serię na Netflix

Zostaw odpowiedź