Netflix będzie miał w sierpniu premierę „Vivo”, animowanego musicalu Lin-Manuel Miranda


Netflix 6 sierpnia zaprezentuje film „Vivo”, animowany musical z piosenkami skomponowanymi przez Lin-Manuela Mirandę, twórcę broadwayowskich hitów „Hamilton” i „In The Heights”


Artysta pochodzenia portorykańskiego, który właśnie otrzymał nominację do nagrody Emmy, również użycza głosu w filmie wraz z obsadą, w której występują takie latynoskie nazwiska jak Gloria Estefan i Zoe Saldaña.

Fabuła „Vivo” podąża za kinkajú (lub martucha) z talentem muzycznym, który mieszka z Andrésem, muzykiem żyjącym z występów na ulicach. Po otrzymaniu wiadomości zwierzak przejedzie przez las, aby wysłać piosenkę, którą jego właściciel skomponował dla swojej dawnej miłości, piosenkarki Marty Sandoval (Gloria Estefan).

Premiera „Vivo” następuje dwa miesiące po premierze „In The Heights”, filmowej adaptacji pierwszego musicalu skomponowanego przez Mirandę, który mimo letniej emisji w kinach zebrał entuzjastyczne recenzje .

Ponadto Netflix będzie miał premierę drugiego filmu Mirandy: „Tick, Tick… ​​Boom!”, czyli musicalu, który będzie jego reżyserskim debiutem w kinie.

Odnośnie projektu Miranda zwrócił uwagę, że chodzi o „zakątek świata”, który zna „ze wszystkich stron”.

„Wiem, jak to jest być autorem piosenek, który walczy o swoje marzenia. Wiem, co to znaczy mieć 20 lat i pisać ten musical, który napełnia cię entuzjazmem. Wiem, jak to jest być w Nowym Jorku z grupą przyjaciół z artystycznymi marzeniami, a potem patrzeć, jak jeden po drugim poddają się prawdziwemu życiu, podczas gdy ty wciąż starasz się nie poddawać – powiedział.

Muzyk jest także nominowany do nagrody Emmy dla najlepszego aktora w limitowanym serialu (miniserialu) lub filmie telewizyjnym dzięki małej ekranizacji jego musicalu „Hamilton”.

Miranda już wie, jak to jest wygrać Emmy, odkąd w 2014 roku zdobył nagrodę za najlepszą oryginalną muzykę do piosenki „Bigger!” na 67. Gali Tony Awards.

73. edycja Emmy, najważniejszych nagród w branży telewizyjnej, odbędzie się 19 września.

Sprawdź także  Omar Chaparro poprowadzi ceremonię wręczenia Premios Platino 2020

Udostępnij

Zostaw odpowiedź