Premiera i wszystko, co musisz wiedzieć o „Vivo” Netflixa


„Vivo” opowie muzyczną przygodę o Kinkajú z muzycznymi darami


6 sierpnia Netflix dodał do swojego katalogu nowy film animowany „Vivo”, produkcję stworzoną przez platformę we współpracy z Sony Pictures Animation, która opowie muzyczną przygodę Kinkajú z muzycznymi darami, która musi wyruszyć w tę podróż swojego życia, aby przekazać piosenkę wielkiej utraconej miłości swojego drogiego właściciela.

Z rąk Netflixa i Sony Pictures Animation (studio stojące za zdobywcą Oscara: „Spider-Man Uniwersum” i film „Mitchellowie kontra maszyny”), „Vivo” zostanie muzycznie wzbogacone oryginalnymi utworami Lin – Manuel Miranda, twórcę „Hamilton” i „En el barrio”, zdobywcę nagród Tony, Grammy i Pulitzer.

Netflix: O czym jest „Vivo”?

„Vivo” opowiada historię jedynego w swoim rodzaju Kinkajú (z głosem Lin-Manuel Mirandy w wersji angielskiej), który spędza dni na graniu muzyki ze swoim ukochanym właścicielem Andrésem (Juan de Marcos, z Buena Vista Social Club) na tętniącym życiem i ruchliwym placu.

Chociaż nie mówią tym samym językiem, „Vivo” i „Andrés” to idealny duet, ponieważ obaj dzielą pasję do muzyki. Tragedia wybucha jednak wkrótce po tym, jak „Andrés” otrzymuje list od swojej dawnej miłości, słynnej „Marty Sandoval” (z angielskim głosem Glorii Estefan, trzykrotnej laureatki Grammy), która zaprosiła go na swój pożegnalny koncert.

„Vivo” musi przekazać przesłanie, którego Andrés nigdy nie mógłby przekazać Marcie: list miłosny napisany dawno temu w formie piosenki. Aby jednak spełnić życzenie swojego właściciela i przekazać tę deklarację miłości kobiecie, która jest daleko od świata, Vivo będzie musiało przyjąć pomoc Gabi (z angielskim głosem objawienia Ynairaly Simo), energicznej i nieco zakręconeja nastolatki.

W obsadzie głosów w języku angielskim znalazła się także Zoe Saldaña (Strażnicy Galaktyki) w roli Rosy, matki Gabi; Michael Rooker jako nikczemny Lutador, pyton z Everglades; Brian Tyree Henry i Nicole Byer jako para pechowych ptaków, a także Katie Lowes, Olivia Trujillo i Lidya Jewett, które grają trio pełnych dobrych intencji, ale nadgorliwych harcerek.

Sprawdź także  'Canciones y recuerdos' Elísabet Benavent będzie w Netflix

O produkcji Netflix

Film powstał w reżyserii Kirka DeMicco („Krudowie”), we współreżyserii Brandonem Jeffords („Klopsiki kontratakują”), ze scenariuszem Quiary Alegría Hudes (autorka musicalu „In the Neighborhood”) oraz produkcji Lisy Stewart („Potwory kontra Obcy”), Michelle Wong („Hotel Transylwania 2”) i zdobywcy Oscara Richa Moore’a („Zootopia”).

Jest także szkolony wizualnie przez zdobywcę Oscara, operatora Rogera Deakinsa („Blade Runner 2049”), a kompozycją i muzyczną produkcją wykonawczą filmu kierował zdobywca nagrody Tony i Grammy Alex Lacamoire (The Great Showman), a producentem wykonawczym był Lin -Manuel Miranda, zdobywca Złotego Globu Laurence Mark (Dreamers) i Louis Koo Tin Lok (Mitchellowie kontra maszyny).


Udostępnij

Zostaw odpowiedź