Muzycy, którzy odnieśli sukces w telenowelach


Chayanne, Yuri, Thalía i Gloria Trevi to tylko niektórzy artyści, którzy rozkochali publiczność podczas swojego czasu w telewizji


Wielu z najbardziej wpływowych muzyków w branży muzycznej w pewnym momencie swojej kariery odważyło się wziąć udział w niektórych produkcjach audiowizualnych. Co najważniejsze, swoim znakomitym występem udało im się podbić serca publiczności. Czasami niektórzy artyści potrafią zaskoczyć ogromnym talentem, jaki pokazują w różnych dziedzinach przemysłu artystycznego. 

Tutaj opowiadamy o piosenkarzach, którzy swoim występem podbili telewizję.

Yuri

Meksykańska piosenkarka szybko ugruntowała swoją pozycję w branży muzycznej już jako nastolatka. Jednak w 1979 roku odważyła się na aktorstwo, dając życie „Normie” w telenoweli „Verónica”, z udziałem Julissy i Ricardo Blume. Później Yuri dołączyła do obsady “Colorina” (1980), “Volver a empezar” (1994) i “Vivan los niños” (2002).


Yuri w Vivan los niños” – Fot.: Youtube

Ricky Martin

Udany start Ricky’ego Martina w grupie muzycznej „Menudo”, posłużył mu do późniejszego startu jako solista. Podczas tej przemiany piosenkarz był częścią telenoweli „Alcanzar una estrella II” w 1992 roku jako protagonista wraz z Sashą Sokol, Pedro Fernández, Biby Gaytán, Angélica Rivera i Erick Rubín.


Zdjęcie: Univision

Paulina Rubio

Podobnie jak Ricky Martin, pierwsze podejście Pauliny Rubio do artystycznego medium było związane z grupą „Timbiriche”, w której przetrwała 9 lat. Potem „Złota dziewczyna / la chica dorada” parała się aktorstwem dzięki melodramatom “Pasión y poder” (1988), “Baila conmigo” (1992) i “Pobre niña rica” (1995)

Paulina Rubio w Baila Conmigo – Zdjęcie: Pinterest

Gloria Trevi

Gloria Trevi jest jedną z artystek, które przy różnych okazjach pokazały swój wielki talent. Piosenkarka dołączyła do obsady „Libre para amarte”, jako protagonistka w 2013 roku. Tam dzieliła się ekranem z Gabrielem Soto i Eduardo Santamariną.

Gloria Trevi w Libre para Amarte – Zdjęcie: Telenovela Fan

Thalia

Nie ma wątpliwości, że kariera aktorska Thalíi była jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Meksyku. W tym samym czasie, co udział w grupie muzycznej „Din Din” w 1980 roku, piosenkarka rozpoczęła udaną karierę aktorską. W 1987 roku zadebiutowała w melodramacie „La poor Señorita Limantour”, rok później zagrała w telenoweli „Quinceañera” z Adelą Noriegą, Ernesto Laguardią i Rafaelem Rojasem.

Jednak to w 1992 roku był przełomowy, kiedy nastała trylogia Marías: „María Mercedes”, „Marimar” i wreszcie „María la del barrio / Maria z przedmieście”, i zapisała się w klasyce meksykańskiej telewizji.


Thalía w Marimar – Fot.: Chispa

Celia Cruz

Chociaż wielu nie zdaje sobie z tego sprawy, „La reina de la salsa” była kolejną piosenkarką, która dołączyła do aktorstwa właśnie w Meksyku. Celia dzieliła się swoimi osiągnięciami z uznanymi aktorkami Veronicą Casto i Laurą Flores w telenowelach „Veronica” (1993) i „El alma no hay color” (1997).

Chayanne

Po przejściu przez grupę muzyczną „Los Chicos”, Chayanne rozpoczął swoją udaną karierę solową, a jednocześnie dołączył do kilku melodramatów zarówno w Portoryko, jak i w Meksyku. W 1986 roku brał udział w meksykańskiej telenoweli „Pobre joven”, później wrócił do Portoryko, aby zagrać z wybitnym kolumbijskim piosenkarzem Carlosem Vivesem w telenoweli „Tormento”.

Od tego momentu piosenkarz zaczął odnosić wielkie sukcesy w swojej karierze aktorskiej m.in. w telenowelach “Sombras del pasado”, “Volver a empezar”, “Provócame”


Yuri i Chayanne Volver a Empezar
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *