Elvis Presley, Tony Bennett, Paulina Rubio, Ximena Sariñana i inni artyści, którzy wykonali utwory Armando Manzanero


Piosenki Armando Manzanero przekraczały granice


Armando Manzanero jest uważany za jednego z najważniejszych piosenkarzy i autorów tekstów ostatnich czasów na świecie, który pozostawił po sobie 600 piosenek. Do najbardziej rozpoznawalnych utworównależą m.in. piosenki  Somos novios, Adoro, Nada personal, Te extraño, No, Por debajo de la mesa, które wykonali różni artyści, jak Luis Miguel, Tony Bennett, Alejandro Fernández , Ximena Sariñana i wielu innych.Luis Miguel 

El Sol zdołał nawiązać bardzo bliskie relacje z maestro Armando Manzanero w latach 90., kiedy pracowali razem nad Romances.


Elvis Presley

Król rocka zaśpiewał cover Somos novios  skomponowanego przez Armando Manzanero , który w języku angielskim otrzymał tytuł It’s impossible .


Angelica Maria 

Aktorka i piosenkarka potwierdziła, że Armando Manzanero dał jej jeden z największych przebojów w swojej karierze, Eddy Eddy , który nawiązuje do tematu wywodzącego się z tradycyjnego bolero.


Jesús Navarro i Ximena Sariñana

W 2017 roku Jesús Navarro de Reik i Ximena Sariñana wykonali cover utworu Nada personal autorstwa Armando Manzanero, który ma ponad 264 tysiące wyświetleń na YouTube.


Paulina Rubio

Piosenkarz i autor tekstów napisał piosenkę Tal vez, quizá, którą wykonała złota dziewczyna, premiera miała miejsce we wrześniu 2001 roku.


Alejandro Fernandez

Alejandro wykonuje na koncertach i prezentacjach utwór No, autorstwa Armando Manzanero, jest to już część jego muzycznego repertuaru.


Tony Bennett

Amerykański piosenkarz wykonał angielski cover piosenki Esta tarde vi llover, który jest uważany za najlepszą latynoską piosenkę Billboard.


ARMANDO MANZANERO 

Armando Manzanero  zmarł w wieku 85 lat z powodu komplikacji związanych z  Covid-19. Piosenkarz i autor tekstów stracił życie we wczesnych godzinach rannych w poniedziałek 28 grudnia, a jego śmierć została potwierdzona przez krewnych, a także przez Stowarzyszenie Autorów i Kompozytorów Meksyku.

Twórca takich piosenek jak  Adoro, Somos novios, Esta tarde vi llover, był w szpitalu od 17 grudnia, gdzie pozostał do ostatnich minut.

Podczas pobytu w szpitalu córka piosenkarza i autorów tekstów, Maria Elena Manzanero, powiedziała, że ​​jej ojciec jest stabilny i pozytywnie reaguje na leczenie. Jednak po kilku dniach obserwacji Manzanero przegrał walkę z Covid-19.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *