irene azuela

Filmy Irene Azuela, które trzeba zobaczyć


Meksykańska aktorka pokazała, że ​​ma wieloaspektowy talent, więc przyglądamy się jej niesamowitej karierze


Od swojego debiutu w 2000 roku Irene Azuela skradła serca publiczności swoim udziałem w filmie i telewizji, pokazując, że jest aktorką wieloaspektową i mającą do zaoferowania szeroką gamę postaci. 

Wśród jej kolejnych projektów jest Los Días que No Estuve (2021), poruszający film, w którym występuje z Martínem Altomaro i Aną Valerią Becerril. 

Jednak na razie można zapoznać się z niektórymi z najbardziej reprezentatywnych filmów w jej karierze, które obejmują takie gatunki jak dramat, romans i komedia. 

Który jest twoim ulubionym? 

Quemar las Naves (2007)

Eugenia (Claudette Maillé) umiera na raka. Zmusza swoją córkę Helenę (Irene Azuela) i syna Sebastiana (Ángel Onésimo Nevárez) do opieki nad nią w jej ostatnich miesiącach życia. Dzieci pozornie radzą sobie z tą sytuacją. Wypierają uczucia i wspominają chwile kiedy matka była młoda, a świat był dla nich bardziej łaskawy. Kiedy Eugenia odchodzi, Helena postanawia zająć jej miejsce wychowując brata, do którego żywi silne uczucie przekraczające bratersko – siostrzane relacje. Sebastian czuje się zagubiony i zaczyna szukać swojej tożsamości. Eksperymentując wdaje się relację z mężczyznami. Bardzo wrażliwy odzwierciedla swoje przeżycia w tworzonej sztuce. Pewnego dania poznaje Juana (Bernardo Benitez) szkolnego zakapiora, który odwzajemnia uczucie chłopaka. Ich związek stanowi odskocznię od problemów. Do momentu, kiedy zazdrosny o Juana, Ismael (Ramón Valdés) uwikłany przez społeczne konwenanse, postanawia pomóc Sebastianowi w poradzeniu sobie z problemem…

Film przyniósł Irene Azueli pierwszą nagrodę Ariel. 

Arráncame la Vida (2008)

Aktorka gra Barbarę, siostrę bohaterki (Ana Claudia Talancón), która w związku z pojawieniem się w jej życiu idealistycznego młodego mężczyzny, wplątuje się w miłosny trójkąt, co stawia na głowie jej komfortową relację z mężem.

Bajo la Sal (2008)

Ten thriller przyniósł Meksykance drugie zwycięstwo w kategorii najlepszej aktorki podczas rozdania nagród Ariel. W filmie jest postacią Isabel, młodej kobiety, której sytuacja życiowa doprowadzi ją do zemsty na tych, którzy ją skrzywdzili. 

El Atentado (Zamach 2010)

Reżyser Jorge Fons opowiada o niesławnej próbie zamachu na Porfirio Díaza w tym filmie, opartym na powieści „El expediente del atentado”, która ujawnia wydarzenia z 16 września 1897 roku.

Así es la Suerte (2011)

Ta zabawna komedia łączy aktorkę z Alfonsem Herrerą i Mauricio Isaakiem, pokazując, że ma również talent do odgrywania lekkich postaci. 

Las Oscuras Primaveras  (2014)

Para dysfunkcyjna ma wiele problemów, ale przybycie kobiety i jej dziecka jeszcze bardziej skomplikuje sytuację.

Cuando los Hijos Regresan (2017)

Film jest inspirowany klasycznym filmem Cine de Oro, Cuando los Hijos se Van (1941), ale wprowadza zabawny zwrot akcji, przedstawiając rodziców, którzy chcą bronić się przed impertynencją swoich dzieci.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *