Zniszczono gwiazdę wspaniałej aktorki w Alei Gwiazd w Madrycie


Tablica była zepsuta i musiała zostać usunięta z chodnika w celu naprawy. Nie wiadomo, kto zdewastował płytkę


Hollywoodzka Aleja Sław została zreplikowana w kilku krajach na całym świecie, przy czym ta w stolicy Hiszpanii jest jedną z najważniejszych i znalazła się w centrum uwagi z powodu aktu wandalizmu.

W ostatnich dniach płyta Penélope Cruz została zniszczona, ale niewiele wiadomo o autorze czynu, który uderzył w płytę młotkiem.


GWIAZDA ROZBITA

Spośród 25 gwiazd, które miała madrycka Aleja Sław, aktorki Carmen Maura już dawno zniknęła, a aktora Javiera Bardema i reżysera Luisa Garcíi Berlanga są częściowo uszkodzone.

Pierwszy pomysł na umieszczenie tablic wyszedł od Jesúsa Roblesa, jednego z właścicieli sklepu Ocho y Medio, który wraz z Akademią Filmową zaczął je opracowywać i określili 25 nazwisk, które znajdą się na pierwszych płytach. Teraz planują powiększyć przestrzeń, choć najpierw muszą wymienić połamane kafle.

Na kilka dni przed zniszczeniem gwiazdy Penelope Cruz, Ministerstwo Kultury i Sportu przyznało aktorce Narodową Nagrodę Filmową 2022 za „wyjątkową karierę” na całym świecie, co nie przeszkodziło jej w dalszym utrzymaniu „mocnej więzi” z kinem hiszpańskim”.

Należy zauważyć, że Cruz ma swoją własną gwiazdę na Hollywood Walk of Fame, kilka metrów od Dolby Theatre.


Z 25 GWIAZD, KTÓRE MIAŁA W MADRYCIE, GWIAZDA AKTORKI CARMEN MAURA JUŻ ZNIKNĘŁA

W tej chwili ani , ani Akademia Filmowa nie wypowiadają się na temat aktu wandalizmu, który w taki czy inny sposób uderza w hiszpańskie .

Udostępnij

Zostaw odpowiedź